מה בעצם עושה בודק שכר?

מה בעצם עושה בודק שכר?

בודק שכר

אחת הדמויות החשובות ביותר בקשר שבין מעסיק לעובד, הוא בודק שכר. מה תפקידו של בודק שוכר? מדובר על איש מקצוע שאמון כל הנושא של תלושי שכר והוא האיש אשר אמור להקפיד על כך שמקום העבודה משלם לעובדים שלו את השכר שלהם בדיוק על פי מה שהוא התחייב ועל פי החוק. 

הרעיון הוא מאוד פשוט. כל עובד אמור לקבל שכר מסוים, בהתאם למה שסוכם איתו, הוא אמור לקבל תנאים מסוימים ממקום העבודה על פי החוק, כלומר ימי חופשה, ימי מחלה וכדומה. על מנת שמקום העבודה לא ימצא את עצמו מתמודד עם תביעות מצד העובדים או ביקורות של משרד העבודה, הרי שמשתלם לו להעסיק בודק שכר שיבחן את הנושא ויוודא שהכל מתבצע על פי חוק. 

אותו בודק שכר מקבל את כל הנתונים ומוודא שאכן המקום מספק לעובדים את השכר, כפי שהוא התחייב מחד וכפי שהוא נדרש על פי חוק, מאידך. חשוב להדגיש, באופן טבעי, בודק שכר עובד על פי הצרכים של מקום העבודה, באופן כזה שהוא עובד מול כל תנאים של כל עובד בנפרד. 

למה משתלם להעסיק אותו?

ראשית, זה חוסך הרבה מאוד טרחה וכאבי ראש למעסיקים ולמנהלים במקום. בפרט אם הם יצטרכו להתמודד עם דרישות שונות של עובדים או עם מצבים של תביעות וכדומה. 

שנית, יש מקומות שמחויבים להחזיק בודקי שכר, בוודאי מקומות גדולים שיש הרבה מאוד עובדים שהם אמורים לעבוד מולם. 

שלישית, זה הרבה יותר נוח, הרבה יותר פשוט, מהיר ויעיל לעבוד בצורה כזו. כך העסק יכול לבצע את תהליך העבודה על הצד הטוב ביותר מבלי לפגוע בזכויות של העובדים שלו. כמובן שהכל נעשה על פי החוק, ולא רק על פי מה שהעסק מעוניין או העובד דורש. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה