צימרים לחרדים

צימרים לחרדים

צימרים לחרדים

צימרים לחרדים הוא אחד מענפי הלינה במגזר החרדי, לצרכי נופש ותיירות פנים.

פירושו המילולי של המילה צימר מקורו בשפת האידיש שפירושו חדר, צימר לחרדים פירושו אם כן חדר חרדי.

הביטוי צימר אינו משמש לשם חדר בלבד, אלא הותאם והוטבע כחדר נופש, ומיקום מותאם.

בהתאם הביטוי צימר לחרדים, משמש עבור חדר נופש לחרדים, ובהתאמה דירת נופש לחרדים.

השימוש במילה צימר, באה במקור מהעובדה כי מטיילים ונופשים מחפשים מקום להניח את הראש בין טיול בהרים, למעיין בגולן. עבור זה אכן מספיק חדר פשוט וממנו הביטוי צימר.

כיום הביטוי צימר משמש בעיקר לחדרים מפוארים, ומקומות נופש ברמה גבוהה מאוד.

הצימר המקורי שהיה אכסניה להניח את הראש, לזמן מועט. מאופיין היום בחדרים גדולים, במוכרים כצימרים עם בריכה ולעתים גם צימר עם בריכה פרטית.

אבזור צימר הוא תנאי בסיסי להצלחה בהבאת נופשים ולהשכרה מרבית בכל ימות השנה.

צימרים בצפון, בדרך כלל מאובזרים במרבית הדברים לעומת צימרים באזורים אחרים בארץ בהם הביקוש נמוך יותר ניתן לראות גם ירידה ברמת האבזור וההיצע.

צימרים לחרדים, הוא כפי שנכתב צימר התואם לנופש חרדי. כפי שהאבזור בצימר כללי משפיע על השכרתו. אבזור צימר חרדי משפיע ונדרש לא פחות עבור הציבור החרדי.

כדי להתאים צימר לציבור חרדי, הדגש אינו דווקא עבור ריהוט ממיטב המותגים הקיימים, אלא יותר על סגנון הפריטים.

אחד הדברים החשובים, הוא הפרדה של המיטות בחדר השינה, ואם נדייק יותר זו האופצייה להפרדת המיטות בחדר השינה, בעלי צימרים רבים דואגים למיטה נוספת במקום הפרדה במידת הצורך. וזאת על מנת לתת את הנדרש והנצרך לאוכלוסייה הייעודית.

דבר נוסף היורד לרמת האבזור בצימר חרדי, הוא סגירת הבריכה בצורה הרמטית. זוגות חרדים רבים מחפשים צימר עם בריכה פרטית ומוצנעת, לעתים גגון קטן שחסר, או גדר לא גבוהה מספיק לא תספק את הנדרש לציבור החרדי, והם יוותרו מביקור ושהייה אצל הצימר המוצע, גם אם הוא מותאם בכל שאר הדברים.

צימרים זולים

באות מידה שיש צימרים זולים לציבור הכללי, יש צימרים זולים לחרדים. צימר זול אינו בהכרח ברמה נמוכה יותר, בדרך כלל, מדובר במקום לא יוקרתי, ובמיקום בעל ביקוש נמוך יותר, אבל לא רק.

לעתים ניתן למצוא צימרים מטורפים עליהם נסכים לשלם פי שנים או שלושה מהמחירון אבל בפועל הינם צימרים זולים לכל דבר. הסיבה למחיר היא לפעמים, מועד ההזמנה, צימר בדקה ה90 תמיד יעלה זול יותר מצימר רגיל. ולעתים הרצון לפרסום הצימר מביא את הבעלים להוריד את המחיר באופן דרסטי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה