תנאים לקבלן רשום – האם יש מקום להגמיש אותן?

תנאים לקבלן רשום – האם יש מקום להגמיש אותן?

תנאים לקבלן רשום

רישום של קבלן בפנקס הקבלנים מחייב עמידה בתנאים שקבע רשם הקבלנים בתוספת תשלום אגרה. קבלן רשום רשאי לבצע עבודות בהיקף גדול ולהגיש מועמדות למכרזים ממשלתיים ועירוניים. מעמד של קבלן רשום הכרחי גם להעסקת עובדים זרים. הלקוחות נוטים לסמוך הרבה יותר על קבלנים רשומים כך שהרישום עתיד לקדם אתכם מבחינה מקצועית, תדמיתית וכלכלית. 

איך מתחילים?

את הליך הרישום נתחיל בסקירת התנאים לקבלן רשום ובחינת הטפסים. על מנת לקבל אישור מהיר יש להגיש בקשה מנומקת עם כל המסמכים הדרושים. רוב המועמדים בוחרים להגיש את הבקשה באמצעות עורך דין שמתמחה בתחום. בקשות הרישום מוגשות אל רשם הקבלנים והוא מעביר אותן אל וועדה מקצועית שבוחנת כל בקשה בקפידה. שימו לב, הוועדה רשאית לזמן אתכם לדיון לבחינת היכולות והכישורים. אם הוועדה פוסקת שהמועמד עומד בתנאים הוא מקבל רישיון קבלן רשום. תנאים לקבלן רשום נקבעים על ידי רשם הקבלנים והוועדה. מעת לעת התנאים עשויים להשתנות במעט. 

התנהלות נכונה מול הרשם והגשת הבקשה תוך עמידה מדויקת בכל התנאים מגדילה את הסיכויים לקבלת תשובה חיובית במהרה. רשם הקבלנים אינו מעגל פינות או מתגמש. כל בקשה נבחנת בקפדנות בהתאם לתנאים הקבועים בחוק. אם לא תעמדו בכל התנאים ותגישו את כל המסמכים הדרושים הבקשה לא תאושר. 

סוגים של רישיונות קבלנים

ניתן לקבל כמה סוגים של רישיונות כך שעליכם לבדוק אלו תנאים רלוונטיים לרישיון המבוקש. רוב הקבלנים מגישים בקשה לקבלת רישיון בענף ראשי וענף משני. הענף הראשי כולל בתוכו ענפי משנה רבים. כך למשל, ענף ראשי יהיה רישיון בנייה או רישיון תשתיות כבישים. ענפי משנה הם שיפוצים, אינסטלציה, עבודות חשמל. בכדי לקבל רישיון בענף ראשי על המועמד להיות מהנדס, הנדסאי או מנהל עבודה. בהעדר רקע מתאים ניתן לשכור אל החברה שני בעלי מקצוע בעלי כישורים מתאימים ולקבל את הרישיון. חשוב להדגיש שבעלי המקצוע נדרשים לקחת חלק פעיל בפעילות החברה. 

קראו עוד על בקשה לקבלן רשום ג1

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה