למי פונים כאשר נוצרת ציפורן חודרנית

למי פונים כאשר נוצרת ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית

ציפורן חודרנית מכונה כך בשל העובדה שהיא צומחת בכיוון שגוי ובמקום לצמוח באופן ישר אל מחוץ לאצבע, היא צומחת אל הצדדים, נתקלת בעור וחודרת אל תוכו.

ציפורן חודרנית – למה זה קורה?

הסיבה להופעת ציפורן חודרנית היא בדרך כלל כתוצאה מגזיזת ציפורניים לא נכונה ולא מושלמת, מה שגורם לציפורן לסטות מכיוון הצמיחה הטבעי ולצמוח אל תוך העור. חשוב לציין כי ציפורן חודרנית מסבה כאבים חזקים לאלה שסובלים ממנה ולא ממש ניתן להתעלם ממנה או להזניח אותה. מה שכן, לא כולם מבינים את הדחיפות שבטיפול רפואי מתאים ועל כן מנסים להתמודד עם הבעיה בעצמם ובעזרת אמצעים ביתיים.

טיפול בציפורן חודרנית – כיצד?

הטיפול בציפורן חודרנית אינו מסובך מידי ואינו כואב יותר מהכאב שנגרם כתוצאה מהצמיחה הגרועה של הציפורן. מה שכן, במידה ומדובר בציפורן חודרנית שהזניחו אותה והיא כבר התפתחה למשהו רציני יותר והפכה למוגלתית, או אז ייתכן כי הטיפול יהיה כואב מאוד ולעיתים גם יאלצו לכרות את הציפורן כולה על ידי תהליך ניתוחי. למעשה, הטיפול בציפורן כולל שליפה שלה מהעור, חיטוי הפצע שהתפתח ומריחת משחה ולעיתים נדירות גם כריתה של הציפורן כולה בשביל לאפשר לה לצמוח מחדש בכיוון הנכון.

למי פונים לטיפול בציפורן חודרנית?

התפתחות של ציפורן חודרנית הינה מקרה רפואי קלאסי שנפוץ אצל אנשים רבים ועל כן, אין צורך להיבהל יתר על המידה כאשר זה קורה לכם. עם זאת, חשוב מאוד שלא להזניח את הציפורן הזו ולפנות בהקדם האפשרי לטיפול רפואי מקצועי לצורך שליפת הציפורן וריפוי הרגל. הכתובת המתאימה ביותר לטיפול בציפורן חודרנית היא אצל רופא עור מומחה או אצל פדיקוריסט רפואי כמו מדיקל פדיקור שמתמחה בטיפול ובשיקום ציפורני הרגליים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה