האם יש דבר כזה אמן מחשבות, או שהכל אשליה?

האם יש דבר כזה אמן מחשבות, או שהכל אשליה?

אמן מחשבות

בעולם סביבנו מסתתרות הרבה מאוד אשליות. לדוגמא, נדמה לנו שהשמיים כחולים, אך למעשה לשמיים עצמם אין צבע. האוויר סביבנו נראה ריק, אך אנו יודעים שמסביב אין ספור חלקיקים וגזים שונים. אך מה לגבי אמן מחשבות – האם גם הוא מתבסס על אשליה, או שבאמת יש אנשים שיכולים לקרוא מחשבות ולדעת על מה כל אחד מאיתנו חושב ברגע נתון? 

אשליית המציאות – מציאות או דמיון 

לא נתעסק כאן בהיבטים מטאפיסיים ובשאלות עמוקות של הקיום האנושי, אך כן נציג כמה דברים על הקו שמפריד בין אשליה ומציאות. אמן מחשבות או אמן חושים במרכז לא באמת יודע להיכנס למוח של הקהל, באופן שבו אפשר לדמיין את הדברים. אמן מחשבות יותר להתבסס על סימנים שונים שהוא מקבל משפת הגוף של הקהל, מצורת המבט, מתנוחת הגוף ומעוד היבטים. בנוסף, אמן מחשבות אף יודע כיצד להשתמש במסרים מילוליים ולא מילוליים, על מנת להוביל את הצופים להתרכז בדברים שונים שנמצאים סביב. התוצאה היא שנוצרת אשליה מדהימה, שאמני החושים יודעים בדיוק לקרוא את המחשבות או לחשוף את כל הסודות, שנמצאים במוח האנושי. האמת היא, שאף אחד לא יכול לקרוא את כל המחשבות. יחד עם זאת, גם לא מדובר באשליה מוחלטת. אמני חושים יוצרים את התנאים שבהם הם אכן יכולים לדעת על מה אנחנו, כל אחד מאיתנו, חושבים ברגע מסוים, בתנאי מסוימים. 

מופע מלהיב, מבוסס מדעית 

אמן מחשבות במיטבו הוא מומחה ב"שואו" אבל גם מומחה בתודעה ובחשיבה האנושית. את מה שהמדע גילה בצורה ניסויית הוא מיישם במופעים מלהיבים. לדוגמא, המדע מגלה שיש ערוצי מחשבה וחשיבה שונים, לכל אחד ואחת מאיתנו. ישנם ערוצי חשיבה מהירים ואיטיים, לוגיים ואינטואיטיביים. על הבסיס הזה נבנה מופע מלהיב להנאת הקהל.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה