חומר ניקוי עם חומר פעיל

חומר ניקוי עם חומר פעיל

אקונומיקה

למדינות שונות, יש פרוטוקולי חיטוי שונים (קראו על מכשיר מי אוזון). למתקני בריאות עם משאבים מוגבלים, ייתכן שלא תהיה גישה למגוון חומרי חיטוי כמו בבתי חולים, עם זאת, אלכוהול ואקונומיקה, הם חומרי חיטוי כימיים מקובלים אם נעשה בהם שימוש מתאים. 

אקונומיקה

אלכוהול, הוא יעיל נגד נגיף השפעת. אלכוהול (70%) הוא קוטל חיידקים רב-ספקטרום רב עוצמה ונחשב, בדרך כלל, עדיף על אלכוהול איזופרופיל. 

אלכוהול, משמש, לעתים, לחיטוי משטחים קטנים ומדי פעם לחיטוי משטחים חיצוניים של ציוד אחר (למשל סטטוסקופים). מכיוון שהאלכוהול דליק, הגבילו את השימוש בו כחומר חיטוי לשטחים קטנים ומשתמשים בו בחללים מאווררים בלבד. 

שימוש באלכוהול לחיטוי

שימוש ממושך וחוזר באלכוהול כחומר חיטוי, עלול גם לגרום לשינוי צבע, נפיחות, התקשות וסדקים של גומי ופלסטיק מסוימים. לכן, עדיף לעשות שימוש באקונומיקה איכותית, כדי להימנע מבעיות אלה וכדי לנקות באופן יסודי יותר את משטחי הבית או סביבת העבודה שלכם.

למה כדאי להשתמש באקונומיקה?

אקונומיקה, היא חומר חיטוי חזק ויעיל – המרכיב הפעיל שלו נתרן היפוכלוריט יעיל בהריגת חיידקים, פטריות ווירוסים, כולל נגיף השפעת – אך הוא מושבת בקלות על ידי חומר אורגני. 

אקונומיקה ביתית

אקונומיקה ביתית מדוללת, מחטאת תוך 10 – 60 דקות באופן נרחב, והיא מומלצת לחיטוי משטחים במכוני בריאות. עם זאת, אקונומיקה מגרה את הממברנות הריריות, את העור ואת דרכי הנשימה; מתפרקת תחת חום ואור; ומגיבה בקלות עם כימיקלים אחרים. 

לכן, יש להשתמש באקונומיקה בזהירות; האוורור צריך להיות מספק ותואם להנחיות הרלוונטיות בתחום הבריאות והבטיחות התעסוקתית. 

שימוש לא נכון באקונומיקה, יכלול סטייה מהדילול המומלץ (חזק יותר או חלש יותר), ועלול להפחית את יעילותה לחיטוי וכמובן לפגוע בעובדים, במקרה ואתם משתמשים בה בעבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה