שימושים שונים לעמודים גמישים

שימושים שונים לעמודים גמישים

המטרה לשמה אנו מתקינים עמודים גמישים היא בראש ובראשונה מניעת תאונות. אנו נציג כאן שימושים של עמודים גמישים במרחבים ציבוריים, עסקיים ופרטיים. שימוש נכון בעמודים גמישים ושאר אבזור בטיחות עתיד להפוך את המתחם שלכם נגיש יותר בעבורי בעלי מוגבלויות, בטיחותי ונוח. 

מה זה עמודים גמישים?

על מנת להשתמש נכון בעמודים הגמישים עלינו תחילה להבין מהם ומהו תפקידם. אלו הם עמודים עשויים פלסטיק גמיש (עמידים בפני פגיעת רכב) שמסוגלים לחזור למקומם לאחר פגיעת רכב. העמודים נועדו להגביל כניסת רכבים אל אזור מסוים כאשר במידה ורכב בכל זאת פוגע בעמוד, העמוד אינו נפגע וחוזר למקומו. עמוד גמיש איכותי יהיה עמיד בפני האקלים הישראלי וצבוע בצבע כתום בולט בתוספת מחזירי אור. העמודים הגמישים ממלאים תפקיד של תמרור אזהרה כך שעליהם להיות בולטים מרחוק בכל שעות היום ובכל מזג אוויר. 

רשימת שימושים של עמודים גמישים

  1. סימון ותיחום של אזור מסוים
  2. סימון חניית אופנועים
  3. הדגשת שבילי אופניים בשעות החשכה
  4. הפרדת נתיבים להולכי רגל 
  5. הפרדה בין תאי חניה בחניונים

בעזרת העמודים הגמישים ניתן למנוע חנייה של רכב בחניית נכים או אל מול פתח הכניסה של החניון. הנהגים מבחינים בעמודים ומבינים שזהו אזור אסור לכניסה וחנייה. כשיש צורך להפריד בצורה ברורה בין נתיבים, פתרונות נמוכים שאינם בולטים מאוד לעין לא נותנים מענה מלא. עמודים גמישים ידועים כפתרון בולט לעין בכל שעות היום ובכל מזג אוויר. נהגים שמים לב לעמודים גמישים יותר מאשר לפסי האטה בכביש. 

למה דווקא עמודי פלסטיק?

הבחירה בפלסטיק נותנת את המענה הטוב ביותר. הפלסטיק הוא חומר גלם זול, עמיד בפני האקלים הישראלי ובטיחותי לשימוש. אם אדם או רכב יתקלו בעמוד גמיש עשוי פלסטיק לא צפוי להירגם נזק משמעותי. לעומת זאת, עמודי מתכת יגרמו בוודאות נזק לרכב. 2 יתרונות נוספים של פלסטיק על פני מתכת הם עלויות נמוכות יותר והתקנה פשוטה. בהתאם לצורך אפשר יהיה להעביר בקלות את עמודי הפלסטיק ממקום למקום. העמודים קלי משקל ואפשר לפרק אותם מבלי לגרום נזק לקרקע.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה