איך לבחור ציורים לבית

איך לבחור ציורים לבית

רבים חושבים שלבחירת ציורים לבית יש חוקים מאוד ברורים, אם מבחינת מיקומי הציורים, הגוונים השונים, הקשר האובייקט המצויר למיקומו בבית ועוד לא מעט הנחות כאלו ואחרות.

ציור זו אומנות, ממש בדיוק כמו שעיצוב הבית זו אומנות בפני עצמה. אך טיפה מן האמת אכן קיימת וישנם קווים כלליים מנחים בבחירה נכונה של ציורים לבית . אז איך לבחור ציורים ואיך להתאים אותם לבית? בואו נעשה סדר בכל מה ששמענו עד היום ונבין בדיוק מה אנחנו רוצים לקחת איתנו ואיך אנחנו רוצים שהבית שלנו יראה בסוף.

איך בוחרים ציורים והאם יש אמת אחת?


האומנות בסופו של יום מטרתה לעורר בנו, הצופים, רגש. כאשר אנחנו פונים לבחירת כל סוג של אומנות, אנחנו צריכים לחוש את החיבור ההתחלתי ליצירה, אחרת למה שנבחר דווקא בה ללכת איתנו הביתה. ישנם כמה קריטריונים בסיסיים אשר חלקם אישיים וחלקם מגיעים מעולם העיצוב ומסייעים לנו לחבר בין הרצונות האישיים שלנו לאיזון והרמוניה בעיצוב הבית.

הקריטריונים הבסיסיים על פיהם נבחר ציורים לביתנו:

  • ציורים שמפעילים אצלנו רגש – כפי שאמרנו בתחילת המאמר, הכלל הראשון והחשוב ביותר יהיה לבחור ביצירות אשר יפעילו אצלכם רגשות. ציורים שתוכלו להתחבר אליהם ממקומות עמוקים, יהיו משמעותיים הרבה יותר כשיוצבו ברחבי ביתכם.
  • צבעים שיצרו הרמוניה ולא יעמיסו על המרחב – כמובן שלצבעים משמעות רבה, כללי העיצוב אומרים כי צבעים שונים ביכולתם להשרות אווירה שונה. ישנם צבעים מרגיעים המשדרים זרימה וישנם צבעים חמים המשרים חיות ועוצמה. כמו כן, חשוב לוודא כי הצבעים של הציורים על קנבס יתאימו לצבעים בחלל בו הם יוצבו.
  • גודל הגיוני ביחס לרהיטים שמסביב – אם תתלו על הקיר תמונה קטנה מאוד בחלל גדול עם רהיטים גדולים מסביב, הרי שהחלל יראה מוזר למראה. וודאו שהקומפוזיציה נראית הגיונית.
Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה