השקעות נדל"ן

השקעות נדל"ן

השקעות נדל

אין ספק שאחת משיחות הסלון החמות ביותר בשנים האחרונות בישראל מתעסקת בשאלת הנדל"ן. בצד אחד עומדים אלה שרכשו נכסים עד שנת 2008, השנה בה המחירים האמירו לגבהים שאנחנו מכירים, ובצד השני עומדים אלה שאיחרו את המועד וכיום שואלים את עצמם מתי הגלגל יתהפך שוב, והם יוכלו לחזור ולקנות דירות.

אל מול שתי הקבוצות אלו, עומדים אנשים שאינם מודאגים שכן יש להם השקעות נדל"ן מסוגים שונים. מדובר באנשים שדאגו מבעוד מועד לרכוש נכסים לצורכי השקעה. מדובר בכאלה שרכשו דירות לא לצורכי מגורים שלהם (או של בני ביתם) אלא לצורך שכירות, וכן בכאלה שרכשו נכסים מסחריים במטרה להשכיר אותם. אותם אנשים הבינו שהשקעות נדל"ן זו הדרך הטובה והבטוחה ביותר להתעשר.

השקעות נדל"ן

בחלק הבא של המאמר, נסביר מדוע השקעות נדל"ן חשובות להשקעות בטוחות ומדוע גם היום, משתלם הרבה יותר להשקיע בנדל"ן מאשר בכל כלי פיננסי אחר. לפני כן יש לציין, שבשביל להשקיע בנדל"ן, אז מן הסתם צריך הון עצמי מאוד גבוה או אפשרות לקבל אשראי בבנק, בידיעה ברורה שניתן להחזיר אותו במהלך השנים, בין היתר דרך התשואה של ההשקעה.

מדוע משתלם לבצע השקעות נדל"ן

אמירה ישנה אומרת "נדל"ן לא הולך לשום מקום" זה ההבדל בין נדל"ן למניות או לכל השקעה בכלי פיננסי אחר. כשאנחנו מחליטים לקנות מנייה, אנחנו קונים סוג של אשליה. אומנם המנייה יכולה להיות של החברה המובילה והטובה ביותר בתחומה, אך אם לא נדע לממש אותה בזמן, אנחנו עלולים לקום בוקר אחד ולגלות שהחברה פשטה רגל או קרסה כלכלית ואז המנייה שלה לא שווה כלום.

מי שאומר לעצמו, שמשתלם להשקיע בתוכניות חסכון למיניהן, צריך לזכור שאומנם מדובר בהשקעות סולידיות ובטוחות, אך התשואה היא אפסית כי הריבית במשק אפסית. לכן אם משקיעים בתוכנית חיסכון, לא מרוויחים כלום בעצם.

לעומת זאת, בהשקעה בנדל"ן, משקיעים בדבר אמיתי שלא הולך לשום מקום, והרווח תמיד קיים. ראשית, כי תמיד יהיה ביקוש לנדל"ן (עניין של היצע נמוך וביקוש גבוה), שנית, גם אם שוק הנדל"ן הוא בעייתי, סביר להניח שעם הזמן הוא יחזור לעצמו, הגלגל יתהפך ושוב המחירים יעלו.

זה נכון אגב לגבי כל נדל"ן בכל אזור. גם אם מדובר באזורים שעברו טלטלה, סביר להניח שלאורך זמן, נוכל להחזיר את ההשקעה ולהרוויח.

מדוע גם היום משתלם להשקיע בנדל"ן

הסיבה היא מאוד פשוטה, למרות שהמחירים בשוק גבוהים, הרי שההיצע הוא יחסית נמוך, אנשים קונים דירות, לפחות מי שיכול. אנשים תמיד יצטרכו להתגורר איפה שהוא, וכל עוד ההיצע נמוך אז ההשקעה שלנו רק תניב פרי גדול יותר. נכון שבמהלך הזמן מנסים להטיל מסים ומכסים שונים על דירות להשקעה, אך בצורה כזו או אחרת, תמיד נוכל להתמודד עם זה ולהמשיך להרוויח.

נדל"ן ויקיפדיה.

למגוון השקעות נדל"ן בארץ ובחול – קרן הגשמה – לחץ כאן.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה