סקר שביעות רצון

סקר שביעות רצון

כל חברה מעוניינת לדעת מה הלקוחות שלה חושבים על המוצרים או השירותים שהיא מציעה. ביקורת חיובית וגם שלילית היא פשוט אוצר מבחינת החברה. כאשר יודעים מה הקהל או הלקוחות חושבים על השירותים או המוצרים ניתן להסיק מסקנות חשובות לצורך המשך הדרך. לדוגמה הלקוחות יכולים להצביע על נקודה בעייתית בשירות או במוצר ומידע זה יסייע לחברה לשפר את השירות או המוצרים שהיא מפתחת. באותו האופן גם ביקורת חיובית מסייעת מכיוון שכך ניתן לדעת אלו מגמות מוצאות חן בעיני הלקוחות ונותנות עבורם ערך. זהו למעשה סקר שביעות רצון, דבר מקובל מאוד בעסקים וארגונים ואפילו שירותי ממשלה.

ישנם דרכים רבות לבצע סקר שביעות רצון בקרב הלקוחות אך בדרך כלל זה נעשה בעזרת דף משוב. לצורך הדוגמה, בתי מלון רבים משאירים בחדר דף אותו הלקוחות יכולים למלא ושם הם יכולים לדרג את שביעות רצונם. כמובן ששביעות רצון הלקוח מורכבת מפרמטרים שונים ולכן דף המשוב מבקש מהלקוחות לדרג את שביעות רצונם לפי קטגוריות שונות. אם נמשיך בדוגמה של בית המלון, בוודאי נרצה לשאול את הלקוחות לגבי שביעות רצונם מהניקיון של החדר, מהשירות של צוות המלון, מרמת המחירים, מהפעילויות שבית המלון מציע, מהאוכל של בית המלון ועוד דברים דומים.

בניית סקר שביעות הרצון היא אינה דבר מובן מאליו ויש צורך אנשי מקצוע המיומנים במחקרי שוק על מנת לבנות את סקר שביעות הרצון כהלכה. ישנה חשיבות גדולה בניסוח השאלות בצורה הנכונה על מנת שתקבלו פידבק בעל ערך. בסופו של דבר אנו רוצים לאסוף את כל דפי המשוב ולהסיק מסקנות בעלות מובהקות; מסיבה זו ישנה חשיבות גדולה לניסוח השאלות וצריך להיזהר מאוד משאלות הניתנות לפרשנות שונה מצד כל אחד מהמשתתפים. צריך להיות מאוד ספציפיים בניסוח השאלה והתשובות האפשריות. זוהי רק דוגמה אחת מיני רבות למורכבות של סקר שביעות רצון.

לאחר ביצוע הסקר יש לעבד את הנתונים, אם הסקר נבנה כהלכה נוכל לקבל מסקנות מובהקות ובעלות ערך. אם הסקר לא נבנה כהלכה אנו עלולים להגיע למסקנות מוטעות. בהתחשב בכך שעל סמך הסקר הארגון יקבל החלטות יש להיות מאוד זהירים.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טנדיר
האוכל הטעים ביותר מתבסס על שימוש בחומרי גלם איכותיים וטריים, טכניקת בישול וכלי בישול. תנור טנדיר...
קרא עוד »
אוק 20, 2021
תוכנית חיסכון סולידית
מי לא היה רוצה ליהנות מתוכנית חיסכון משתלמת ובעלת תשואה גבוהה? בעבר כל הבנקים העניקו ללקוחות שלהם את...
קרא עוד »
אוג 12, 2020
איך לבחור תנור עם גז
ישנם סוגים רבים ושונים של כיריים גז. אז איך לבחור תנור עם גז? זו שאלה נפוצה מאוד שאנשים רבים שואלים....
קרא עוד »
פבר 26, 2023