שיקולים מרכזיים בקניית טבעות אירוסין

טבעות אירוסין

קניית טבעת אירוסין היא אינה עניין של מה בכך. מעבר למה שהיא מייצגת, על הטבעת גם להתאים לטעמה של הכלה המיועדת ולבטא את סגנונה הייחודי. היות והכלה תענוד את טבעת האירוסין למשך כל חייה, יש להיות זהירים ביותר בבחירת הטבעת.

סוג האבן

מטבעה, לרוב טבעות האירוסין תהיה טבעת משובצת ביהלום. עם זאת, ישנן נשים שלא מתחברות כל כך ליהלומים, ודווקא מעדיפות אבנים אחרות כמו ספיר או אזמרגד. בכל מקרה, בעת קניית הטבעת, יש לוודא כי משובצת בה אבן איכותית. היות והיהלום היא האבן הנפוצה ביותר לטבעות מסוג זו, הרי לפניכם מספר דברים עליהם יש לשים דגש בעת בחירת האבן:

  • גודל היהלום – מטבע הדברים, יהלום גדול יותר יהיה גם מרשים יותר. עם זאת, בעת בחירת האבן, אין לקחת את גודלה כפקטור היחידי במשוואה.
  • צלילות היהלום – צלילות היהלום, או מידת הניקיון שלו, מתייחסת לפגמים הקיימים באבן, הן בתוכו והן על שטח פניו. ככל שביהלום יהיו פחות פגמים, כך הוא גם ייחשב ל"נקי" ואיכותי יותר.
  • צבע היהלום – קיימים יהלומים לבנים ויהלומים צבעוניים. בכל הנוגע ליהלומים הלבנים, יהלום "חסר צבע" נחשב ליהלום האיכותי ביותר, ומסומן באות D. ככל שהאותיות עולות, כך היהלום פחות בהיר ויותר צהבהב. ככל שצבעו של היהלום צהבהב יותר (בכל הנוגע ליהלומים לבנים, לא צבעוניים), כך הוא נחשב לפחות איכותי, ומחירו אמור להיות זול משמעותית מהיהלום חסר הצבע. היהלומים הצהבהבים ביותר מסומנים באות Z.

עיצוב הטבעת

כפי שצויין, היות ומדובר בטבעת אותה תענוד המקבלת לשארית חייה, על העיצוב להתאים לטעמה ולאופייה של הכלה. בכל הנוגע ליהלומים, למשל, קיימים מספר עיצובים מרכזיים, הנעשים באמצעות חיתוך היהלום:

  • יהלום עגול – צורת החיתוך הנפוצה ביותר.
  • אמרלד – יהלום בעל חיתוך מלבני.
  • יהלום אובלי – יהלום בעל חיתוך המשוואה לו צורה אליפטית.

כמובן שקיימות עוד צורות חיתוך יהלומים רבות, כגון חיתוך בצורת לב או טיפה, אך אלה הן צורות החיתוך המרכזיות והנפוצות ביותר.

איפה קונים ועל מה יש לשים דגש?

טבעת אירוסין רצוי לקנות רק מחנויות המתמחות בכך, כאשר טבעת איכותית לרוב תגיע עם תעודה מיוחדת בה כתובים פרטיה של הטבעת ושל האבן הנבחרת. בטבעות אירוסין משובצות יהלומים, למשל, בתעודה תוכלו למצוא את כל האינפורמציה אודות היהלום – החל מאופן החיתוך שלו, ועד לצבעו, צלילותו וגודלו. בנוסף, טבעות אירוסין הינן טבעות העשויות זהב. זהב איכותי נחשב לזהב שהינו במשקל של 18 קראט (מסומן כ- 18K) או 14 קראט לפחות. בנוסף, יש לתת את הדעת על קוטר הטבעת – טרם אתם מגיעים לקנות את טבעת האירוסין, רצוי לוודא את מידותיה של עונדת הטבעת, או לחילופין, להגיע עם טבעת אחרת שהיא עונדת באופן קבוע וזאת על מנת שתוכלו להתאים את הטבעת באופן מושלם לקוטר האצבע של הכלה.

 

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
3 סיבות ללכת על הסרת שיער בלייזר
אין זה סוד שהחל משנות התשעים, אנחנו יכולים לראות, יותר ויותר אנשים, נשים ואף גברים, אשר פונים לטיפולי...
קרא עוד »
יונ 19, 2017
פילטר אבנית
היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר בחרו להתקין לעצמם פילטר אבנית לבית או לעסק. מדובר ללא ספק על אחד...
קרא עוד »
ינו 21, 2021
לוח מורים פרטיים – לבחור מורה פרטי מעולם לא היה קל יותר
כבר הוכח מעל לכול ספק, שמורים פרטיים מעלים את רמת הלימוד  של התלמיד בכמה דרגות. כדי לעמוד בקצב המהיר...
קרא עוד »
מאי 22, 2016