פריטי לבוש עם פסים – בעד ונגד

בגדים עם פסים

אחד מפריטי הלבוש הידועים מהתנ"ך, הוא כותנת הפסים של יוסף. אותה כותנת שהביאו האחים ליעקב אביהם, כהוכחה ניצחת לכך שטרוף טורף יוסף. מכאן, אנו יכולות ללמוד, שפסים הן אחת מדוגמאות פריטי הלבוש העתיקות ביותר בעולם.

בעידן המודרני, פעם בכמה שנים מתעורר הדיון האופנתי "פסים, בעד או נגד", והמהדרין אף מוסיפים לדיון רבדים נוספים "אם פסים – באיזה עובי?", "פסים לאורך או לרוחב" ואפילו "האם רק בבגדי היום יום, או שמא ניתן ללבוש פריטי לבוש מפוספסים גם כלבוש חגיגי לאירועים בשעות הערב?".

לומר לך את האמת?

לדעתי, פסים כדוגמת הדפס הם לגמרי עניין של טעם, כמו כל דוגמת הדפס אחרת. אבל, העניין בפסים באופנה בכללותה הוא מעט שונה, האשליה האופטית שהם יוצרים. אותה אשליה, שבשימוש נכון, יכולה להוסיף לך מספר סנטימטרים לגובה, ליצור עבורך אשליה של חזה קטן יותר, להאריך את הצוואר ועוד. וכאן, אנו כבר לא מתייחסות לפסים כדוגמת הדפסה, אלא ל"פסים" הקיימים בגזרת הבגד באופן כללי, כמו מפתח הצוואר (בבגד בעל צווארון סירה או בחולצת מעטפת), שולי החולצה או הטוניקה וכן הלאה.

הנה מספר דוגמאות שימושיות:

נתחיל בפשוטה ביותר: פסים מודפסים לרוחב יוצרים אשליה של "נפח", בעוד פסים המודפסים לאורך, יוצרים אשליה של גוף ארוך וצר יותר. תוכלי לשחק עם העיקרון הזה, במידה ואת בעלת חזה קטן הרוצה "להגדיל" אותו, חולצה ובה פס רוחב על החזה, תיצור את האפקט הנדרש. במידה ואת בעלת גוף קצר ומלא ורוצה ליצור רושם גבוה וארוך יותר, חולצה מפוספסת לאורכה, תשיג עבורך את האשליה.

נעלה דרגה: אם את בעלת זרועות מלאות יחסית, או שאינן מוצקות דיין, שרוול קצר בקו ישר "יחתוך" אותן וידגיש את המגבלה. לכן, במקרה כזה, העדיפי שרוולים שהחיתוך שלהם איננו ישר וצמוד לזרוע, אלא בעלי גזרה וחיתוך מעניינים, או כאלה שאינם חותכים את זרועך בדיוק בנקודה החלשה שלו (למשל שרוולים באורך המרפק). אותו עיקרון בדיוק חל על אורכה של החולצה והירכיים – אם ירכיך כבדות ומלאות, העדיפי חולצות שאינן מגיעות בדיוק עד אליהן, אלא חולצות ארוכות יותר.

נעלה עוד שלב בסולם המפוספס שלנו, נגיע לצווארון (או למפתח הצוואר). צווארוני סירה (פס רוחבי) הם No-No מוחלט עבור כל מי שלא ניחנה בצוואר ברבור דק וארוך, בדיוק בגלל עקרון החיתוך הרוחבי. לעומתם, מפתחי V (המלווים בצווארון או בלעדיו) ומפתחים בצורת מעטפה מאריכים את הצווארון שלך ובלוויית תכשיט עדין וארוך על צווארך, ייצרו רושם קלאסי. מפתחי המעטפה (הצלבה של פסים) יסייעו לך גם ביצירת אשליה של חזה קטן יותר, במקרה ואת נמנית על השופעות בגזרה זו.

שימי פס ושימי אותו נכון

כמו שראית, אין פסים "טובים" או פסים "רעים", יש רק נשים שאינן יודעות לנצל את הפסים כדי להדגיש את היתרונות שלהן ולטשטש את החסרונות. עכשיו, את כבר אינך נמנית על נשים אלו. J

תודה לאתר לול פאשן על המאמר המדליק!

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה חשוב להסתובב עם תג עובד מפלסטיק
מנהלי עסקים רבים מכירים את הקושי הזה: אנחנו רוצים לתת חופש מלא לעובדים אך חייבים מצד שני גם לפקח על מה...
קרא עוד »
פבר 21, 2017
טונר למדפסת – מומלץ לקנות מקורי בלבד
אם אתם הולכים לקנות טונר למדפסת, יהיה כדאי לכם לוודא שאתם בוחרים לקנות אך ורק טונר מקורי, וזאת על פני...
קרא עוד »
אפר 12, 2021
האינטרנט טס? זה לא חלום: ספק אינטרנט ITC הולך להפתיע אתכם
אינטרנט מהיר, הוא כיום כלי עזר חשוב ביותר. זאת, הן לעסקים והן לאנשים פרטיים. מה זה אומר בעצם? ומה חברת ITC...
קרא עוד »
פבר 13, 2022