בעד ונגד דיור מוגן

יתרונות של דיור מוגן

אחת השאלות בהן אנו מתחבטים כאשר אנו מגיעים לגיל הזהב וגם כאשר ההורים שלנו מגיעים לגיל השלישי היא שאלת המעבר לדיור המוגן.

אנשים רבים מתלבטים האם לעבור לדיור מוגן, או להעביר את ההורים למקום מסוג זה, האם להמשיך להתגורר בבית שבו ההורים גידלו את הילדים וחיו כל חייהם או האם לאחד כוחות ולהזמין את ההורה לבוא לגור אצלנו.

כדי לשים את הדברים על הנייר, ולעשות קצת סדר, הכנו לכם רשימת בעד ונגד דיור מוגן, כדי לנסות לסייע לכם אפילו במעט בהחלטה ששווה הרבה מאד. למידע נוסף, באתר לב גנים כתבו על 3 יתרונות של דיור מוגן.

דיור מוגן

בעד דיור מוגן

דיור מוגן מציע לדיירים שלו מגוון אופציות של מגורים איכותיים, ובהתלבטות האם לעבור לדיור מוגן, עומדים כמה פרמטרים חשובים להכרעה.

צוות מרפאה זמין – בכל דיור מוגן טוב ואיכותי, נמצא צוות של רופא ואחות. הצוות זמין בכל יום והוא פנוי לקבלת קהל, בדיקות דם, בדיקות שונות ומתן מרשמים.

תמיכה נפשית ועבודה סוציאלית – אחד האלמנטים החשובים במעבר לדיור מוגן. מבוגרים רבים מרגישים לעיתים תחושות של בדידות בעיקר אחרי פרידה מבני הזוג. ההורים מרגישים תסכול, חרדות, פחדים ואפילו דיכאון. קיום של תמיכה נפשית ועובדת סוציאלית הקיימים בדיור מוגן – היא בהחלט סיבה לעבור למקום מסוג זה.

פעילויות חברתיות – פעילויות חברתיות הן חלק נכבד בתהליך התבגרות בריא ומוצלח בגיל השלישי. הפעילויות מסייעות להיכרויות חדשות, טובות לגוף ולנפש, מסייעות להתמוגגות עם חרדות או דיכאון, והופכות את גיל הזהב לחוויה אחרת.

נגד דיור מוגן

אנשים רבים מרגישים שמעבר לדיור מוגן הוא חותמת הגומי בהיותם מבוגרים. ולכן הם מעדיפים אלטרנטיבות אחרות.

סביבה מבוגרת – דיור מוגן תוחם את הדיירים בסביבה מבוגרת. על אף שהדיירים מקבלים דירות פרטיות עם ביקורים חופשים של בני המשפחה וחברים, ורוב הדיור המוגן בארץ קרוב לשלל אזורי בילוי וקניות , עדיין ישנם אנשים בגיל השלישי שהיו מעדיפים לחיות בבית המשפחה עם נכדים ואנשים צעירים.

שמירה על סדר יום – בדיור מוגן קיים לעיתים סדר יום. הסדר יום אינו חובה, אך הוא עוזר לדיירים רבים להיות עסוקים ברוב שעות היום בשלל פעילויות. ישנם אנשים שסדר יום אינו מתאים להם.

רצון לגור בבית שלנו – הורים רבים וגם ילדיהם מעוניינים להישאר בבית בו הם גידלו את ילדיהם, אירחו את הנכדים, שם הם מבשלים, ישנים וחיים ושם כל הזיכרונות. מעבר לדיור מוגן הוא מעבר אל מקום חדש שאינו הבית עם הזיכרונות הנושנים.

לסיכום נאמר, שבין אם אתם בעד או נגד דיור מוגן, החלטה מסוג זה היא החלטה חשובה שחשוב לקחת יחד גם ההורים וגם הילדים. שבו יחד בדקו את כל האופציות והגיעו להחלטה אמיתית ונכונה.

 

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רכישת אופני ילדים בתל אביב – איך מתחילים?
קניית אופניים לילדכם יכולה להיות חוויה מרגשת, ותל אביב מציעה שפע של חנויות אופניים לבחירה. בין אם אתה...
קרא עוד »
מאי 31, 2023
המלצות רפואיות וחיסונים לדרום אמריקה
אחד היעדים האהובים ביותר על חבר'ה צעירים לטיול אחרי צבא הוא דרום אמריקה. בזמן שלא מעט צעירים עושים...
קרא עוד »
נוב 14, 2016
הופעות סטנדאפ – איך תרכשו כרטיסים להופעות סטנדאפ המצחיקות ביותר
הופעות סטנדאפ - איך תרכשו כרטיסים להופעות סטנדאפ המצחיקות ביותר  משנות השמונים בערך, וביתר שאת...
קרא עוד »
יונ 21, 2021