חשיבות ניהול המלאי בעסק שלנו

חשיבות ניהול המלאי בעסק שלנו

ברקודים

 

הצלחה של עסק נמדדת בדבר אחד ויחיד – הרווח של העסק. אך השאלה המרכזית היא כיצד נבטיח כי הרווח של העסק שלנו יהיה ברמה הגבוהה ביותר. בכדי לנהל עסק מצליח אנחנו צריכים לחשוב על דברים רבים ולשקול היטב את פעולותינו. אחד הדברים החשובים ביותר בכל עסק הוא המלאי של העסק. המלאי משפיע בצורה דרמטית על הרווח שלנו והוא משפיע בצורה דרמטית על הצלחת העסק שלנו. כאשר המלאי מנוהל בחכמה אנחנו יודעים בדיוק מה יש בו ואנחנו יודעים כי לא הזמנו מוצרים מיותרים. שליטה במלאי היא חשובה ביותר ועלינו להבטיח כי נדאג לשלוט במלאי בצורה הטובה ביותר.

כיצד ננהל את המלאי בצורה חכמה?

אז כיצד אנחנו יכולים לנהל את המלאי שלנו בצורה חכמה? מה עלינו לעשות בכדי להבטיח כי לא יחולו תקלות במלאי. ראשית חשוב מאוד שיהיו נהלים ברורים בנוגע לאופן ניהול המלאי. אך בכך לא די, בנוסף יש לדאוג כי ניהול המלאי יתבצע באמצעות ברקודים. ברקודים יכולים לסייע לנו רבות לנהל את המלאי ולשלוט בו בצורה הטובה ביותר. אסור להתפשר על נושא זה ועלינו להבין את חשיבות הברקודים לניהול המלאי שלנו. כל מוצר במלאי שלנו צריך להיות מתויג באמצעות ברקוד וכך אנחנו נדע טוב יותר אלו מוצרים מסומנים ויהיה לנו מידע על כל מוצר ומוצר במחשב שלנו. ברגע שהשליטה במוצרים תהיה יותר טובה כך קבלת ההחלטות שלנו תהיה יותר טובה. וכאשר קבלת ההחלטות טובה יותר כך גם הרווחים שלנו גדלים.

ברקודים – חשיבות ההדרכה של העובדים עליהם

בכדי לעשות שימוש טוב בברקודים על העובדים להכיר את כול ההיבטים שלהם. ברקוד זה לא דבר מסובך ופשוט מאוד להפעיל אותו, אך בכל זאת יש להכירו ועל כן יש להדריך את העובדים כיצד להשתמש בהם. ההדרכה היא פשוטה מאוד ויכולה להתבצע במעט זמן, אך היא חייבת להתקיים בכדי להבטיח כי העובדים מבינים ויודעים את היתרונות של מערכת הברקוד. כמובן שלאחר ההדרכה על העובדים להמשיך לעבוד עם הברקודים בהתאם להוראות שנינו להם בכדי להבטיח כי המלאי ינוהל בצורה טובה.

 

בנוסף מאמר זה יוכל לעננין אותך 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה