הסרת קעקועים – היום זה אפשרי

הסרת קעקועים

אנשים רבים עושים קעקועים בצורה קצת פזיזה, ולא חושבים יותר מדי. בדרך כלל מדובר בבני / בנות נוער. האנשים "הרציניים" שעושים קעקועים, אלו שמכסים את גופם לגמרי ורואים זאת צורת ביטוי, אמנות או שיוך אתני / קהילתי – בדרך כלל לא חוזרים בהם. אבל בני הנוער לא תמיד חושבים עד הסוף, ועושים קעקוע בשנייה שאפשרי (החוק מאפשר מגיל 16 ומעלה בלבד, עד גיל 18 באישור ההורים), ושנים אחר כך הם מביטים במראה ולא מבינים למה עשו זאת. הסרת קעקועים היא אפשרות חדשה יחסית, בת כעשור, אשר יכולה להחזיר את המצב לקדמותו. כמעט…

מה זה קעקוע?

למקרה ואתם מגיעים מהירח, אולי כדאי שנעשה סדר לגבי מה זה קעקועים. מדובר באמנות גוף עתיקת יומין, שפעם הייתה נחלתם של מלחים ואסירים, והיום הפכה להיות אמנות של ממש. בעצם, מדובר על פיגמנט שמוחדר באמצעות מחט רוטטת לשכבה אחת מתחת לקליפת העור החיצונית, ונקשר לחלבון שם. הוא הופך לקבוע מהר מאד, ובגלל השקיפות של השכבה העליונה, גם רואים אותו כל הזמן. בעצם כך הוא נשאר לתמיד. בטכנולוגיה והצבע של היום הקעקוע נשאר גם ברור וחלק ומתוח, בעוד בעבר הוא היה דוהה ונמרח.

כך או כך, הוא הפך להיות סמל של ממש של אנשים בני 18-25, וגם צעירים כך, ורוב בני הנוער עושים קעקוע בצורה כזו או אחרת. יש מקומות כואבים יותר ופחות, אבל עם ההתגברות המקום הכואב בותר הוא העיניים: מה עושים אם רוצים הסרת קעקועים? לפני שנגיע לשיטות, נאמר כי הסיבות לכך רבות: חזרה בתשובה, נישואין לאדם שלא אוהב קעקועים, מיצוי האופנה או אפילו חשש מאי התקבלות לעבודה יוקרתית. בנוסף, הקעקוע עצמו הוא לא הדבר הכי בריא בעולם – הדיו מכיל מספר רעלים, ואנשים שעושים קעקועים רבים למעשה מסתכנים במידה זו אחרת, כך קובע FDA.

למה זה קשה

  • קושי נפשי להיפרד מהקעקוע
  • חשש מכאבים / צלקות
  • אזור לא נקי / מכוער לאחר הסרת הקעקוע
  • ההסרה תלויה בדרך בה נעשה הקעקוע. לכל אחד מגע היד שלו, ולפעמים זה מאד עמוק ודורש הסרה מיוחדת. ככל שיש יותר מספר צבעים גדול והקעקוע בגודל גדול יותר, ככה יותר קשה להסירו.

מס' שיטות להסרת קעקועים

  • ניתוח. מסירים את העור. תופרים את העור. טיפול חד פעמי, אבל מביא עימו צלקת. מתאים רק לקעקועים קטנים ופשוטים, רצוי במקום מוצנע כדי לא לראות את הצלקת כל הזמן. מתאים בדרך כלל ל-10% מהקעקועים.
  • לייזר. שיטה בת כ-20 שנה, עם הצלחה גדולה. בעצם הלייזר מפרק את הקשר בין החלבון לצבע, ובכל מצליח להסיר את הקעקוע. הוא מתאים לקעקועים בעיקר בעלי צבעים כהים, ורצוי לא צבעוניים מדי. בצבעים "חמים" הפירוק עובד פחות טוב.
  • שיוף העור. אורך בין 1-3 טיפולים, זו טכנולוגיה ישנה, אשר משאירה צלקת – לעיתים מכוערת למדי.
אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שוחת פלסטיק
על מנת לשמור על ניקיון אזורי, יש צורך בשימוש בחומרי גלם המשמשים בתעשייה תוך יישום טכנולוגיות מתקדמות....
קרא עוד »
פבר 27, 2018
סקירות טכנולוגיות ועוד סקירות!
חושבים שלא יוצא לכם להישאר מעודכנים עם כל המידע שקיים בעולם הטכנולוגיה? אם אתם מחפשים סקירות...
קרא עוד »
אוק 16, 2018
למה צריך מזרן פעילות
בפעם הראשונה כשחוזרים מבית החולים הביתה עם התינוק שזה עתה נולד כל העולם כאילו משתנה. בבת אחת כל מה...
קרא עוד »
אפר 13, 2017