ללמוד על העולם דרך מפגשים מיוחדים

ללמוד על העולם דרך מפגשים מיוחדים

books-1012088__340[1]

ממה ניזונה האיגואנה? האם גם בעולמות נוספים מתקיימים חיים מעבר לעולם שלנו? את המענה לשאלות אלה ואחרות אפשר למצוא במפגשים של תכנית לימודים נוספת (או בראשי תיבות תל"ן). הורים המעוניינים להעשיר את הידע של הילדים שלהם ולהגדיל את סיכוייהם להתקבל למשרות בכירות בשוק העבודה בעתיד, יכולים לרשום את ילדיהם לאחת מבין התכניות הלימודיות הרבות שמציעה התכנית. הכול בהתאם להעדפותיו ותחומי התעניינותו של הילד.

במה עוסקים המפגשים

מפגשים במסגרת תל"ן מתקיימים כמה פעמים בשבוע דרך קבע ומציעים לילדים עולם שלם של ידע. אם הילד אוהב לחפש חלזונות אחר הגשם או להתבונן במעופו של הנץ במהלך טיול שנתי, ניתן לרשום אותו לתכנית המציעה לימודי העשרה בתחום החי. במסגרת התכנית הזו יכול הילד להיחשף לעולם שלם של בעלי חיים החיים בארץ ולגעת מקרוב בבעלי חיים שאותם הוא רואה בדרך כלל רק בסרטוני טבע. נוסף על כך, אם הילד חווה קשיים במקצועות הריאליים כמו מתמטיקה ופיזיקה, אפשר להראות לו שלמדע יש גם צדדים צבעוניים יותר. מפגשים המלמדים על הפיזיקה של הקול באמצעות אפקטים מרהיבים. וכמובן, קיימות תכניות לא רק לילדי בית ספר, אלא לילדים בגיל הגן (בני 3-5), במטרה לעורר את סקרנותם בגיל כה צעיר.

כיצד תורמת תל"ן להתפתחות הילד

הורה המחליט לרשום את הילד שלו למפגשי תל"ן, פותח בפני הילד עולם עשיר. אמת, בימינו ניתן ללמוד דברים רבים באמצעות סרטונים ביוטיוב או הרצאות מצולמות, אך אין כמו הדרכה מקצועית המועברת על ידי מומחים בתחום, מלווה בניסויים המדגימים את תופעות הטבע מקרוב. מעבר לכך, בעולם הדיגיטלי שבו אנו מוצפים במידע, יש צורך במדריך מקצועי שיודע לכוון את הילד ולמקד אותו בתחום הספציפי. בנוסף לידע העצום שרוכש הילד במהלך המפגשים, ידע שאין לו תחליף גם בחייו הבוגרים של הילד, תכנית לימודים נוספת תורמת רבות לביטחון העצמי. כאשר הילד נחשף לתחומי הידע העצומים שמציע עולמנו הקטן, הוא יכול להתמודד בקלות רבה יותר עם החומר הלימודי בבית הספר. בעקבות זאת – הציונים הגבוהים בכיתה גורמים לילד להרגיש נינוח ובטוח יותר בקרב חבריו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה