משקלי ביקורת

משקלי ביקורת

kitchen-2608932__340[1]

 משקלי ביקורת היו מאז ומתמיד אמצעי מרכזי בתהליכי ייצור ו/או ביקורת בשורה של תעשיות – בתעשיית המזון, בענפים מסחריים, בענפים תעשייתיים ועוד; כשבכולם מהווים מאזני ביקורת אמצעי חשוב וחיוני. קיימים משקלי ביקורת מסוגים שונים, למטרות שונות ובאיכויות שונות. המשותף לכולם הוא שיפור ניכר בתכונות, בתפקודים ובעמידות.

כיצד השתנו מאפייניהם של מאזני ביקורת?

משקלי ביקורת של העשורים האחרונים אינם משקלי ביקורת "של פעם”. השיפורים ב"דור החדש" של משקלי הביקורת רבים ומגוונים וכוללים בין היתר את השיפורים החשובים הבאים:

  • מגוון רחב יותר – ישנו מגוון עצום של משקלי ביקורת בטווח מחירים רחב, כך שכל מי שזקוק לאמצעי חשוב זה יכול למצוא בדיוק את מה שהוא מחפש.
  • רגישות גבוהה יותר – משקלי ביקורת איכותיים וחדשניים הם רגישים יותר ויכולים לזהות סטיות מינימליות במשקל. משקלים אנליטיים אלקטרוניים מגיעים לרמת דיוק מאד גבוהה, מה שמגביר את האמינות של המאזניים.
  • נוחות גבוהה – גם בתחום נוחות השימוש נרשם שיפור ניכר וכיום ניתן להשתמש במאזני ביקורת בכל התנאים ולהתאים משקלים בעלי תכונות רלוונטיות לצרכים הספציפיים של הלקוח. משקלי ביקורת נושאים ערב רב של תכונות: הם יכולים להיות עמידים בפני מים ואבק, להתאים לתהליכי שקילה בתנאים מיוחדים (לכלוך קשה, חשיפה למים, חשיפה לאבק); הם יכולים לכלול שני צגים או צג אחד בלבד; הם יכולים להיות ניידים (מאזני ביקורת עם סוללה נטענת) או נייחים, בגדלים שונים; עם דרגות אטימות שונות; עם רגליות מתכווננות; עם רמת דיוק משתנה; עם מהירות מדידה מהירה או איטית יותר ועוד.

משקל ביקורת בהתאמה אישית

מגוון רחב זה של משקלי ביקורת מתוחכמים מאפשר התאמה אישית של המוצר לצרכים של הלקוח. ישנם מאזני ביקורת שמותאמים במיוחד לעבודה במטבח, משקלי ביקורת שמותאמים במיוחד לקווי שקילה ואריזה ועוד מגוון רחב של משקלי ביקורת ייעודיים. השיפורים הטכנולוגיים שהובילו להרחבת מגוון המשקלים תרמו בעיקר ללקוח, שיכול לבחור משקל ייעודי או כל משקל אחר בהתאם לצרכיו באופן שמייעל משמעותית את תהליכי העבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה