מוצרים שצריך לאחסן בחדרי קירור

מוצרים שצריך לאחסן בחדרי קירור

supermarket-949912_1920

אחסון בחדרי קירור היא דרך נפלאה לשמור על המזון שאנו מפיצים ועל מוצרים שונים בעיקר במוסדות גדולים כמו: מפעלים, אולמות, מסעדות, מעבדות, חדרי אוכל ועוד.

חדרי קירור מסייעים לשמירה על טריות המזון, וניתן לשלוט בטמפרטורה שלהם בצורה טובה יותר, תוך שהם עוזרים לארגן את כל המוצרים במקום אחד בצורה נוחה. אבל אילו מוצרים צריך לאחסן בחדר קירור? במאמר הבא הכנו לכם פירוט על מוצרים שונים וזמני ההקפאה המתאימים.

אחסון בחדרי קירור היא דרך נפוצה בה מקומות רבים מאחסנים מזון , תרופות ותכשירים קוסמטיים. חדרי קירור מאפשרים תנאי טובים יותר לשמירה על טריות של מוצרי חלב, דגים מלוחים, מזון  ומוצרים שצריך לאחסן בחדרי קירור. מוצרים אלה למשל, נשמרים טריים אם נאכסנם במשך זמן שבין עשרה ימים לשלושים יום.

אילו מוצרים ניתן לאפסן בחדרי קירור למשך זמן רב יותר?

למרות שאת רוב המוצרים ניתן לאחסן בחדר הקירור עד לשלושים יום, ישנם מוצרים ששומרים על טריות זמן רב יותר, כמו ביצים ירקות ופירות. מוצרים אלה בהיותם קפואים, ניתן לאחסן בחדרי קירור למשך שנה ויותר.

האם ניתן לאחסן תרופות בחדרי קירור לזמן ממושך?

מכיוון שחדר הקירור מאפשר תנאים מקסימליים לשמירה על טריות המוצרים, ישנם כיום מוצרים  שונים שיכולים להחזיק זמן רב יותר משלושים יום בחדר קירור: מוצרים אלה הינם – תרופות יבשות, קמח, גריסים, אטריות למיניהן ואפילו פירות יבשים. גם שימורים שאוחסנו בצנצנות ומשקאות חריפים – ניתן לשמר זמן ארוך יותר בחדרי קירור.

אילו מוצרים ניתן לקרר בחדר קירור רק לזמן קצר?

לצד המוצרים שניתן לקרר לזמן ארוך, ישנם מוצרים שאינם שומרים על הטריות בקירור לזמן ארוך. ולכן חשוב לקררם רק לזמן קצר, משמע בין עשרה ימים, לשלושים יום – אך חשוב להוציאם מקירור אפילו לפני 30 ימים. אותם מוצרים הינם: תותים, פירות עם חרצנים, תמיסות, דגים, חלב, ביצים וירקות. חשוב לדעת כי מוצרים שישהו זמן רב מידי בחדר קירור לא יישארו טריים ואף לא יראו סטריליים ויפים למראה או לבישול ושימוש.

כיצד עובד תהליך הקירור בחדר קירור?

אם מעניין אתכם לדעת כיצד חדר קירור מאפשר קירור לטווח כה ארוך, כדאי לזכור שהקירור המוגבר המופעל בחדר מאט את התהליכים המקלקלים את המוצרים, ומאט את פעילות המיקרואורגניזמים שבמוצר.

עם זאת, המוצרים בחדר הקירור לא יחזיקו לזמן ארוך משנה – ולכן יש לדאוג לתחלופה ולטריות המוצרים הנמצאים בקירור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה