החשיבות של איטום גגות

החשיבות של איטום גגות

עבודות איטום

כל מי שגר אי פעם בבית פרטי או בבניין בקומה האחרונה יודע עד כמה זה חשוב לבצע איטום בצורה נכונה.

עבודות איטום שלא יבוצעו עם החומרים הנכונים והעבודה המקצועית יגרמו לפתח ענקי שדרכו הדיירים כבר לא יזכו לחיות בצורה נעימה בדירה שלהם, אלא יסבלו שוב ושוב מבעיות שנוצרות בשל חוסר איטום של הגג באופן אפקטיבי.

תחום האיטום כולל דרכים שונות לביצוע של עבודות איטום גגות ואיטום בכלל יחד עם מגוון רחב של חומרים שבעזרתם מבצעים את עבודות האיטום בכל רחבי הארץ, ניתן להשתמש ביריעות ביטומניות, זיפות של הגג, חומרים אקריליים, חומרים צמנטיים, משחות ביטומניות וגם בעזרת יריעות העשויות  PVC,  ELVA ודומיה.

איטום לאורח חיים נעים

ברגע בו התקרה אינה אטומה מפני גשמי החורף, מספיק לחוות כמה ימים של גשמי זלעפות על מנת להתחיל ולחוות את השינויים שמביא הגם אל בית שאינו אטום כהלכה במהירות רבה. הבית יתחיל להראות סימנים של רטיבות, ובמקרים של חוסר באיטום יתחילו לטפטף טיפות של מים באופן קבוע במהלך כל חודשי החורף. באופן הדרגתי המים יגרמו ליצירה של עובש שכידוע הינו מסוכן מאוד לבריאות של הדיירים ששוהים בחדר בעל רמה גבוהה של לחות ועובש מהנזילות הללו. ברגע בו הגג אטום כהלכה אין כל סכנה לרטיבות ונזילות ואורח החיים נשמר ללא כל מפרע, מה גם שלאחר מכן אין צורך בביצוע של שיפוץ שלם בשל המפגע השלם שנוצר מהרטיבות לכלל הדירה.

ליקויי בניה חמורים

כל בניין שיש לו גג שלא נאטם בצורה מקצועית מהווה סכנה אמיתית לדיירי הבניין. המים אשר מחלחלים עוד ועוד אל התקרה הופכים אותה ללא יציבה והסכנה של קריסת הגג הולכת וגדלה ככל שעובר עוד ועוד זמן בו התקרה אינה נאטמת. סכנה של קריסה הינה סכנה ברמה גבוהה לנזקים בנפש ולא רק ברכוש ולכן ישנה חשיבות מדרגה ראשונה לבצע את כל עבודות הבניין, שזה כולל את האיטום שלו מכל עבר ובפרט באזור הגג על מנת שהוא יהיה יציב ובטוח עבור כל הדיירים.

לא להקל ראש

ישראלים רבים מקלים ראש בנזילות ורטיבות שמקורה מהגג או מקירות אחרים הסובבים את הדירה בשל היות החורף הישראלי קצר, אולם מספיקים רק כמה ימי גשם בודדים על מנת להסב נזק רב למבנה שהיה בנוי כהלכה למעט עניין האיטום הנדרש. כל זאת גורם לירידה ברמה החיים ולפגיעה בדירה למרות שישנה דרך קלה ומהירה למנוע כל זאת, פשוט צריך לא להיות אדישים ובהחלט לא לחכות עד שקיץ יבוא וייבש את הקירות, שעד אז כבר ייגרם להם נזק בלתי הפיך.

 

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה