מהו ריצוף חוץ?

מהו ריצוף חוץ?

ריצוף חוץ

כאשר מתכננים להניח ריצוף באזור שנמצא מחוץ לבניין חשוב לבחור בחומרים שהינם בעלי עמידות גבוהה יותר מפני פגעי מזג האוויר ושחיקה בשילוב של התאמה נכונה של החומר הנבחר לתכנון הכולל של החלל על מנת לקבל תמונה מלאה של האזור שיעמוד בכל הדרישות של הייעוד במתחם החיצוני.

בשוק הריצוף עבור אזורים חיצוניים כמו מרפסות וגני משחקים יש עולם שלם של חיפויים שיכולים לספק מענה מושלם לצרכים של המתחם כמו אבנים מסוגים שונים, דקים, אריחים, משטחי בטון ומשטחים אשר מיועדים לאזור משחקים ועשויים מגומי רך. מה שנותר הוא לבחור את סוג הריצוף אשר יעניק את המראה הנכון לאזור וישתלב בצורה מוצלחת עם העיצוב הכולל של הגינה או המרפסת. כמובן שניתן לבחור ולשלב כמה חומרים יחדיו כמו אבן לדרך סלולה חוצה את הגינה ואזור של ישיבה אשר מחופה על ידי רצפת דק יפה ונוחה לישיבה. למידע נוסף על ריצוף חוץ.

התקנה של רצפת דק

כעיקרון רצפת דק עשויה מלוחות עץ מסוגים שונים כמו איפאה וטיק אף ישנם גם רצפות דק סינטטי אשר עשוי מפלסטיק ממוחזר שנותן את המראה של הדק עם העמידות של הפלסטיק. המראה שנוצר מהתקנה של רצפת דק הוא יוקרתי ומעניק משטח שטוח ונוח להעמדה של ריהוט גן, מה שצריך לזכור ברצפת דק העשויה עץ הוא לבצע תחזוקה שוטפת כדי להימנע ממצב של נזק לקורות העץ בשל רטיבות ומזיקים.

העלות של התקנת רצפת דק נגזרת מן הבחירה בסוג העץ ועלות ההתקנה שלו. ככל שהעץ יהיה עמיד ואיכותי יותר כך המחיר יהיה גבוה יותר עבור החומר, לפני הוספה של עלות התקנה שתלויה בגודל השטח לעבודה והמורכבות של עבודת התשתית.

התקנה של אריחים לחיפוי רצפה חיצוני

אם תביטו היטב במרפסות של דירות בבניינים רבי קומות הריצוף יהיה כזה אשר מאוד דומה לזה שמונח על הרצפה בתוך הבית עצמו. הסיבה לכך נעוצה בתחושה של המרחב שצבע דומה עבור המרפסת יוצר והתחושה שמתקבלת הינה של חלל אחד רחב וגדול.

התקנה של אריחי רצפה מאפשרת עבודת התקנה פשוטה יחסית על גבי משטח בטון ישר אשר מאפשרת עמידות בפני מים ושמש בצורה גבוהה, ללא חשש מרטיבות או מזיקים שיסבו נזק לאריחים.

הניקיון הינו קל ולא מצריך שימוש בחומרים מיוחדים עבור האריחים, אולם חשוב לבחור ברצפה אשר עשויה מחומר מחוספס יחסית, ולא תהווה סכנה של החלקה בימים בהם הגשם מרטיב אותה ויוצר משטח חלקלק.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה