מעבדה אנליטית – מה זה אומר?

מעבדה אנליטית – מה זה אומר?

מעבדה אנליטית

מהי מעבדה אנליטית? אילו בדיקות מבצעים במעבדה כזאת? ומי מצבע את הבדיקות במעבדה אנליטית? אם אתם זקוקים לשירותים של מעבדה כזאת, או שאתם רוצים ללמוד יותר על תחום זה, חשוב שתקבלו במאמר הבא את כל המידע החשוב והנחוץ.

אז מהי מעבדה אנליטית?

מעבדה כזאת הינה מעבדה מקצועית אשר בה נעשים תהליכים של פירוק חלקים שלמים לגורמים. במעבה זאת נעשית הפרדה של חומרים, זיהוי והבנה של מרכיבים כימיים כמו גם חומרים מסוגים שונים, כאשר הכל נעשה על מנת להבין את מהותם של החומרים, את הסיכונים הטמונים החומרים השונים  ואת איכותם – תוך קבלת אבחון סופי של החומרים השונים שנבדקים.

אילו בדיקות מבצעים במעבדה אנליטית?

במעבדה מסוג זה נעשות מגוון בדיקות של חומרים תוך פירוקם והפרדתם.  במהלך הבדיקות מבצעים באמצעות ניסוי ותעייה תהליכי בדיקה מתקדמים, בחינות החומרים, בדיקות של גורמי זיהום, אנליזות וניתוחים פרטניים ויסודיים  של מהות החומר. במהלך בדיקות במעבדה אנליטית מתבצעת הסקת מסכנות והבנות אודות החומרים והתכונות השונות שלהם.

מעבדה אנליטית

מי מבצע את הבדיקות במעבדה?

בדיקות אנליטיות של חומרים מבצעים מומחים בתחומי ההנדסה, הכימיה והמדע כאשר לרשותם טכנולוגיות מתקדמות וכלים חכמים לביצוע הבדיקות. את הבדיקות מבצעות מעבדות שעובדות תחת כל התקנים וההנחיות המחמירות ביותר שהם מקבלות ממשרד הבטיחות והגהות, ממכון התקנים וממשרד הבריאות העולמי.

אילו חומרים בודקים במעבדה?

במעבדה מסוג זה בודקים מגוון של חומרים החל  מבחינת חומרי דלק, סמנים, מפגעי איכות הסביבה, זוגי בנזין, אתנול, סריקת מתכות, בדיקות מים ושפכים, בדיקות חומרי הדברה, בדיקות גז וקרקע, חומרי הרדמה כימיקליים ושלל סוגים של חומרים שונים הנמצאים ביקום.

מהיכן מקבלים שירות של בדיקות אנליטיות?

כיום ישנן חברות מקצועיות הפועלות לפי כל התקנים החשובים, כאשר חברו מסוג זה מחזיקות מעבדות המתמחות בבדיקות שונות. על מנת לבחור חברה כזאת יש לבחור חברה בעלת ניסיון, שיערו ומקסימום קפדנות בתהליכי הבדיקות השונות שהיא מבצעת.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה