חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

חימום תת רצפתי

מזג האוויר בישראל ברוב חודשי השנה נעים והטמפרטורות אינן גבוהות אבל בחודשי החורף מתקרר מזג האוויר ואנחנו נדרשים לחימום כדי שיהיה נעים ונוח לכל בני המשפחה.

חימום ביתי

אנחנו בישראל מכירים מספרים אמצעי חימום ביתיים. הוותיק ביותר הוא תנור חשמלי בעל מספר ספירלות. תנור זה מחמם את האזור הקרוב אליו ומיד עם ניתוקו ממערכת החשמל החלל מצטנן. הוא מסוכן לילדים שעלולים לקבל כוויה, שורף את חמצן החלל. אמצעי נוסף הוא המזגן שאמנם הוכר בסקרים כזול מבין כל אמצעי החימום אבל הוא דורש ניקוי בין העונות, טיפול מונע של חלקיו, בעיקר המדחס, הוספת גז והתקלות בו הן לאחר כמה שנות שימוש, מייבש את האוויר בחלל.

אמצעי חדש יחסית בשוק החימום בארץ הוא החימום התת רצפתי.

חימום תת רצפתי

למי מתאים חימום תת רצפתי

מערכת זו מותקנת בדרך כלל אצל לקוחות בעלי בתי קרקע. רבים מבין הלקוחות שעושים שיפוץ כללי בביתם רוכשים מערכת חימום זו ומתקינים אותה לפני הנחת אריחי הרצפה. אף כי המערכת יקרה ביחס ליתר אמצעי החימום השיטה הופכת מקובלת יותר מדי שנה.

בתקופה האחרונה החלו קבלני בנין הבונים בניינים רבי קומות לעשות חימום תת רצפתי בדירות כשמע

יתרונות מערכת חימום תת רצפתי

השימוש במים או בחשמל מחזיר ללקוח לאחר מספר שנים את ההשקעה הגבוהה. כל חללי הבית מחוממים באותה טמפרטורה כך שאין הבדלי חימום במעבר מחלל אחד לשני. אין סכנת כוויה וילדים יכולים להסתובב בבית ללא חשש.

שיטת חימום תת רצפתי על ידי מים היא בהפעלת מקור אנרגיה המחמם את המים שמסתחררים לתוך גופי חימום שיוצרים חימום ומחזירים את  המים לסבב נוסף.  השיטה היא פחות או יותר השיטה בה מופעלים הרדיאטורים פרט לעובדה  שחימום החלל הוא חימום תת רצפתי.

עיצוב הבית יכול להיעשות בכל דרך שבעלי הבית מעוניינים. אין שום אמצעי חימום שמפריע להציב את הרהיטים.

קיימת אפשרות להדליק ולכבות את המערכת ממרחק באמצעות הטלפון החכם. יתרון למי שאינו נמצא לאורך כל היום בביתו מה שגורם לחיסכון באנרגיה.

בניגוד לאמצעי חימום אחרים אין צורך בתחזוקה שוטפת אלא אחת לכמה שנים. כמעט ואין החלפת חלקים מאחר והחלקים המקוריים שמותקנים על ידי היצרן הם מאיכות גבוהה.

יצרני מערכות החימום משיטה זו מעניקים ללקוחות שלהם אחריות לשנים רבות דבר שמוכיח שהיצרן בטוח במוצר שלו ושנדיר שיש תקלה או נזק.

עלויות

בהשוואה  בין אמצעי החימום התקנת מערכת חימום זו יקרה אבל שלוקחים בחשבון שפרט לחשמל או מים אין כל טיפול במערכת מרגע התקנתה, נדיר שצריך להחליף חלק כך ההשקעה הכספית מחזירה את עצמה די מהר בעוד שבמזגן צריך לעשות טיפול מונע, להחליף חלקים, למלא גז, לנקות והבלאי שלו גבוה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה