הובלת מטענים – האם כל אחד יכול? ומה הם התנאים לביצוע העבודה?

כשהייתם ילדים הייתם משחקים תמיד במשאיות גדולות כאלו? הייתם מתרגשים מאופטימוס פריים,  מהרובוטריקים וחולמים שיהיה לכם צי של משאיות שתוכלו לדהור איתו בכבישים הפתוחים? אם כן, כנראה שלהיות נהג משאית הובלות, זה התחום שהכי מדבר אליכם. זה נהדר, אבל זה לא אומר שאתם יכולים מחר בבוקר לפקוח את העיניים, ולהחליט שאתם מתחילים להיות מובילי מטענים. גם אם נצא מנקודת הנחה שאיכשהו יש לכם משאית.

על מנת להוביל מטענים, להיות חלק מחברה או בעל חברה שמספקת שירותים כאלו, אתם חייבים לעמוד בלא מעט קריטריונים. הנה סקירה קצרה של הדברים שחשוב שתדעו.

אתם חייבים לעבור הכשרה מקיפה בנושא של פריקה והעמסת מטענים. חשוב שתהיו מודעים לכל הסיכונים הכרוכים בהובלת מטענים וכמובן גם פריקתם.

למשל, הידעתם שחובה לסמן מטענים על ידי שילוט ותאורה? הידעתם שאתם צריכים לחדש את הרישיון שלכם מדי שנה? אלו הם דברים שנכון יהיה להגיד שהם רק על קצה המזלג. כל נהג חייב להכיר את הרכב בו הוא נוהג היטב. זה לא מספיק לדעת שצריך לנסוע בנתיב הימני בשעות מסוימות. חשוב מאוד לדעת כיצד הכלי מגיב בתנאים מסויימים, עד כמה קל לשלוט בו ומה ההשפעה של המטען על הרכב והיציבות שלו.

הובלת מטענים בשלמותם ותוך הפקדה על נהלי בטיחות זאת לא פחות מאומנות.

לסיכום, התשובה היא חד משמעית לא. לא כל אחד יכול לקום בבוקר לעלות על משאית ולצאת לדרך. כל נהג חייב לעבור הכשרות מיוחדות, להחזיק ברישיון הרלוונטי ולהכיר את התחום היטב. זאת לא רק הנהיגה עצמה שחייבים לדעת לבצע כמו שצריך אלא גם דברים נוספים כמו היכרות עם הרכב והיכולות שלו, היכרות עם תנאי השטח, קשירה, עיגונים, העמסה ופריקה.

הובלת מטענים היא ללא ספק עבודה המצריכה הקשבה ועמידה בתנאי בטיחות נוקשים במיוחד, ונדרשת משמעת ברמה הגבוהה ביותר על מנת לבצע את העבודה. מדובר בחיי אדם, והטעות, ולו הקטנה ביותר יכולה לגרום לנזקים אדירים, וכן גם לעלות בחיי אדם.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
דרכים מומלצות למיצוק העור
עם השנים אנחנו מגלים שעור הפנים שלנו כבר לא מה שהיה פעם. מעור חלק, עדין ונקי, הוא הופך לעור מלא קמטים,...
קרא עוד »
אוק 12, 2015
גלובוס עם תאורה
ישראל, קולומביה, יפן, תאילנד, מצריים, לבנון, רוסיה, ערב הסעודית, טקסס, ברזיל, האיים הקנרים...מה משותף...
קרא עוד »
דצמ 14, 2017
שלוש מדינות שמחייבות חיסונים לפני שנוסעים אליהן
מתכננים לצאת לטיול קצר או ארוך לתאילנד? ומה עם הודו או אתיופיה? רוצים לבקר באחת מהשתיים? אם כן, חשוב...
קרא עוד »
מרץ 06, 2017