חברת הנדסה – כיצד בוחרים עם איזו חברה לעבוד

כשאנחנו שומעים על חברות הנדסה, אנחנו יוצאים מתוך נקודת הנחה שמדובר בחברת הנדסת בניין. אך כידוע, הנדסה הוא תחום מאוד רחב אשר קשור לתחומים רבים. בין היתר, הוא גם קשור להנדסת המוצר. כלומר, חברות הנדסה רבות מתעסקות ומתמחות בכל הקשור לתחום של פיתוח מוצרים ועיצוב שלהם.

העולם של מחקר ופיתוח מוצרים ועיצובם, מתחלק לשני חלקים אחרים. חלק אחד מתייחס לחברות אשר מפעילות מחלקות עם מהנדסים מטעמן. מדובר על חברות שמעדיפות שכל העבודה תתבצע בתוך  החברה. חלק אחר מתייחס לחברות שמעדיפות להוציא עבודות החוצה, כלומר, שגורמים חיצוניים יהיו אחראיים על כל שלבי פיתוח המוצר, כאשר החברה עצמה אחראית על פיקוח התהליך

ובסופו גם על שיווקו לקהל הרחב.
כעת עולה שאלה, כיצד בוחרים חברת הנדסה שמתמחה בפיתוח מוצרים. אומנם ניתן למצוא בשוק לא מעט חברות מקצועיות שמתעסקות בכך, אך לא אומר בהכרח, שזה קל לבחור חברה כזו או אחרת. הרי לכל אחת מהן יש את המעלות והמגרעות שלה.
במהלך השנים אנחנו כן יכולים היצע נרחב יותר של חברות הנדסה, בוודאי יותר מאשר היה בעבר, בין היתר בזכות העובדה שבאקדמיה יש היום הרבה יותר מסלולים שעוסקים בכך ומכשירים מהנדסים לצורך עבודות שכאלה.

כיצד בוחרים את החברה הנכונה

בשלב ראשון, אנחנו צריכים לבחון שלחברה יש את כל מה שאנחנו צריכים מבחינת כוח אדם, ידע, יכולות, כלים טכניים. כלומר, עלינו לוודא שהחברה יכולה לבצע עבורנו את כל התהליך מבלי שאנחנו נידרש לעבוד עם חברה חיצונית נוספת. הכל נמצא בידיים שלה.
לאחר מכן עלינו לבחון שהחברה ביצעה בעבר עבודות דומות לאלו שאנחנו מבקשים ממנו לעשות עבורנו. הרי אין היגיון לפנות לחברה שמעולם לא עסקה בתחום שלנו. זה יכול להקשות עליה מאוד לבצע את העבודה בצורה נכונה.
הדבר השלישי שיש לבחון הוא, תהליך העבודה של החברה. כיצד הוא מתבצע מהשלב הראשון ועד השלב האחרון, כיצד הוא מתבצע מבחינת לוח זמנים, נהלים, סדרי עבודה וכל אלמנט שיכול להשפיע, הן על תהליך הפיתוח והן על תהליכים עתידיים.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מחפש עבודה מהבית? תתיחס לכל ראיון כאילו הוא האחרון
אם כבר היית במספר ראיונות עבודה שלא הלכו בדיוק כמו שתכננת, יכול להיות שתתחיל להרגיש מיואש. אם היית...
קרא עוד »
אוג 20, 2015
עבודה בסנפלינג – לא כל אחד יכול לעשות
אם יצא לכם להתבונן על בנינים רבי קומות ולתהות- מי דואג לתחזוקה החיצונית של הבניינים וכיצד, הרי שכיום...
קרא עוד »
יונ 16, 2017
ניקוי חלונות בגובה בשיטת אוסמוזה הפוכה
כשחלונות המבנה שבו אתם גרים או עובדים נקיים - אתם מרגישים שאתם נמצאים במקום נעים בריא ומטופח. חלונות...
קרא עוד »
ינו 18, 2021