אישור בטיחות לבריכה

בשנים האחרונות, אנחנו יכולים לראות שינוי מאוד מעניין וייחודי בכל מה שקשור למבנים פרטיים. ביותר ויותר מבנים יש היום בריכות פרטיות. זה נובע מהעובדה שהיום הרבה יותר קל וזול לבנות בריכות מבעבר, יש אופציות רבות יותר ביחס למה שהיה בעבר.

אך כמו שבריכה ציבורית שמשרתת קהל גדול, צריך אישור הפעלה בכל מה שנוגע לבטיחות, כך גם בריכות פרטיות צריכות אישור בטיחות לבריכה. אישור זה ניתן אחרי שהשלמת בניית הבריכה מגיעה לסיומה, וכן אחרי שנעזרים בשירותיהם של יועצים אשר מייעצים אילו אמצעים צריכים להיות מותקנים בבריכה, מה היא צריכה להכיל, ועוד. כל הדברים הנ"ל הם אלמנטריים בכל הקשור לשימוש בבריכה בצורה בטוחה ונכונה.

לפני שנסביר על אילו דברים שמים לב כשמתייחסים לבטיחות בבריכה, אנחנו נסביר בקצרה למה זה נדרש. כידוע, בריכה היא מקום מהנה, אך בהיעדר שימוש בטוח ובהיעדר כלים מתאימים, היא יכולה להיות גם מסוכנת לשימוש. לכן חשוב שהיא תכלול את האמצעים הנדרשים לצורך בטיחות. 

היא יכולה להיות מסוכנת בעת נמצאים על שפת הבריכה וניתן להחליק, כשנמצאים בתוכה, בין אם זה לשחייה או לעמידה רגילה, וכן כשעושים בה שימושים שונים.
אמצעי הבטיחות הנדרשים לצורך שימוש בבריכה, אמורים לכלול מספר פריטים. למשל, כל בריכה חייבת להיות מסומנת, הן בקרקע על מנת שיהיה ניתן לדעת היכן בדיוק היא נמצאת, והן על הקירות. חשוב לומר שהסימון צריך גם לכלול את מספר המטרים של הבריכה, זאת על מנת שיהיה ניתן לדעת מה העומק שלה.

בבריכה עצמה, צריכים להיות אמצעי אחיזה שונים. אמצעי אחיזה אלה אמורים לאפשר לנו להחזיק בהם אם אנחנו לא יכולים לעמוד בצורה נוחה ובטוחה, כמו כן אמצעי אחיזה שמאפשרים לנו לצאת מהבריכה בצורה בטוחה.

אמצעי הבטיחות צריכים גם לכלול אלמנטים שיאפשרו לנו לעזור לאנשים שאינם יודעים לשחות או חשים מצוקה כשהם נמצאים בבריכה. מדובר בגלגל הצלה, מצופים ועוד שורה ארוכה של אמצעים.

צריך לומר, לפני שמקבלים אישור בטיחות לבריכה, ולפני שניתן להפעיל אותה, יש להשתמש ביועץ מומחה שיעזור בנושא.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
בדיקת מתקני משחקים – בדיקת בטיחות בעלת חשיבות
כל משחק, צעצוע או מתקן בו ילדים אמורים לשחק או להשתמש, חייב לעבור בדיקת בטיחות של גורם מוסמך ולקבל...
קרא עוד »
מאי 17, 2017
טיפים למנהלים מתחילים
קיבלתם תפקיד ניהולי חדש? התקדמתם בעבודה לתפקיד בכיר יותר? כעת כשאתם מנהלים, ישנן משימות שונות המוטלות...
קרא עוד »
אוג 15, 2018
אסתטיקה וגינלית – בכל גיל?
לידות, גיל, הרזייה ניכרת ועודפי עור, דימוי עצמי בעייתי וביטחון עצמי נמוך משום מומים אסתטיים או משום...
קרא עוד »
יונ 29, 2021