החשיבות של מבערי גז לתעשייה

החשיבות של מבערי גז לתעשייה

מבערי גז

מפעלים רבים עושים שימוש במערכות חום לתעשייה. ישנם קווי ייצור בתעשיות שונות ואפילו בחקלאות המשתמשות בחום לצורך תהליכי הייצור כמו למשל: תעשיית המזון, תעשיות כימיות ופטרוכימיות, תעשיית פלסטיק, מתכות, חממות, בתי מלון ותחומים רבים אחרים. כל תעשייה עושה שימוש במערכת חום מסוג אחר המתאימה לצרכים שלה.

מערכות חום תעשייתיות הן מערכות מורכבות אך יש דבר אחד משותף לכולן שהוא המבער, מקור החום. ישנם סוגים שונים של מבערים אך אחד הנפוצים ביותר הוא מבער הגז בו נעשה שימוש תעשייתי נרחב מאוד. העדות המרכזית לחשיבותם של מבערי הגז היא שכיחותם הרבה במערכות רבות. ניתן למצוא מבערי גז גם ביישומים ביתיים וגם בישומים תעשייתיים. בכל מקום בו יש צורך במקום חום, סביר להניח שתמצאו מבער גז. החשיבות של מבערי גז נובעת מהיתרונות הרבים שיש להם.

ראשית כל חשוב להבין שכל התעשיות והשימושים השונים שיש למערכות החום מצפות ליעילות אנרגטית. אנרגיה היא דבר יקר והיא גורם מרכזי בעלויות הייצור. על מנת להגדיל את הרווחיות כל עסק רוצה להפחית את הוצאות האנרגיה שלו וזה נעשה בעזרת שילוב של שימוש במקורות אנרגיה זולים ויעלים (כמו גז ומבערי גז) וגם על ידי מערכות חום מתוחכמות המנצלות היטב את האנרגיה אך זה לא בהכרח קשור לסוג המבער. ניתן לציין גם שחיסכון באנרגיה הוא גם דבר חשוב לצורך השמירה על איכות הסביבה וזוהי עוד סיבה מדוע מבערי גז נחשבים לחשובים כל כך בתעשייה.

היתרונות של מבערי גז קשורים גם לצורב בו פועל המבער, כלומר האפשרויות שהוא נותן למשתמש, וגם ליתרונות של חומר בהעירה. הגז הוא חומר שנוח לשינוע ואחסון, ההובלה והשימוש בו נחשבים לבטוחים במיוחד כאשר משווים אותו לאלטרנטיבות. הוא זמין מאוד ויחסית זול ולכן מפעלים רבים נוטים להעדיף מערכות אשר עובדות על גז. מבחינת המבערים עצמם, ניתן לתאר אותם כורסטיליים מאוד. כלומר מבערים המתאימים לשימוש ויישום בכל תחומי התעשייה.

השליטה על מבערי הגז היא נוחה מאוד ומשתלבת עם מערכות שליטה אלקטרוניות. שליטה מדויקת היא דבר חשוב מאוד בתהליכי הייצור ובמיוחד אם אפשר לשלבה במערכות שליטה ממוחשבות. המערכות הממוחשבות עושות שימוש בחיישנים שונים היכולים לקרוא את נתוני לחץ הגז, הטמפרטורה ועוד נתונים רלוונטיים על מנת להבטיח פעולה תקינה ובטוחה של המערכת. ניתן לשלוט בעוצמת החום בצורה מדויקת ביותר ולשנות את הטמפרטורה בתוך שניות. כאשר לוקחים בחשבון את כל האיכויות של המערכת מבינים מדוע מבערי גז הם המבערים המקובלים ביותר במערכות חום תעשייתיות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה