בית דפוס

בית דפוס

plotter-2138990__340

בתי דפוס מבצעים הדפסות עבור אנשים, גופים מסחריים וגופים אחרים על בסיס קבוע או מזדמן. עסקים רבים זקוקים לשירותיהם לצורך הנפקת עלונים, פולדרים, כרטיסי ביקור וכדומה לפרסום. בנוסף, הם נזקקים לניירת משרדית מגוונת שכוללת, מעטפות, ניירות מכתבים, חשבוניות וקבלות וכדומה. אנשים פרטיים מבקשים הזמנות מיוחדות לחתונות ולאירועים אחרים, מודעות אבל ודברי דפוס אישיים אחרים. מרבית ההדפסות מתבצעות על ניירות מסוגים שונים אבל יש ביקושים גם להדפסה על חומרים אחרים דוגמת זכוכית, קנבס, קאפה ועוד.

בעידן הדיגיטלי קיימת תקשורת מהירה בין כולם ובתי דפוס מנצלים אותה לצרכיהם. כל לקוח יכול לשלוח קבצי מחשב באמצעות טלפונים ניידים מחשבים, מצלמות דיגיטליות וכדומה. התקשורת מזרזת תהליכי עיצוב והפקת המוצרים הנדרשים. מכונת הדפוס מקבלת את נתוני ההדפסה ישירות מהמערכת הממוחשבת ומדפיסה הכול במהירות. התהליך יכול לכלול גם כריכת המוצר וכל מה שנותר זה לארוז אותו לקראת משלוח. כך שכל התהליך יכול להיות מהיר וזול, יחסית.

תהליך הפקת דבר דפוס כולל מספר שלבים כשהראשון בהם הוא עיצוב המוצר. לכל בית דפוס מודרני יש גרפיקאי שהינו חלק מהצוות או גרפיקאי חיצוני שמבצע שירותים קבועים עבורו. כמובן, שכל אחד יכול לבחור גרפיקאי משלו ואשר עליו קיבל המלצה. יש מוצרי דפוס משרדיים שמכילים בעיקר לוגו ומידע בסיסי על העסק. לעומת זאת, יש עלונים פרסומיים שיש צורך לכלול בהם מלל ותמונות שצריך לערוך אותם בצורה הרמונית טובה על מנת שיהיו מושכי עין. אלו נועדו לשיווק ואמורים להיות עם עיצוב מיוחד. 

בית דפוס יכול להשתמש בטכנולוגיית הדפסת אופסט או הדפסה דיגיטלית ובשניהם המוצר יהיה טוב. מכונות דפוס דיגיטליות יכולות להדפיס בפורמט רחב, כך, שניתן לספק הדפסות בגדלים שונים החל מדפי מכתבים סטנדארטיים, רולר אפים ועד לגדלים שמכסים קירות שלמים של חדרים או בתים גבוהים. שירותי הדפסה בפורמט רחב מאפשרים לכל לקוח מגוון עצום של אפשרויות פרסום אותם הוא יכול לנצל לטובתו. גם אנשים פרטיים יכולים להזמין מוצרים דוגמת תמונה יפה על בד קנבס מתוך מטרה לתת אותה כמתנה, ועוד שורה ארוכה של הדפסות על חומרים אחרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה