קריין

קריין

קריין

בדרך כלל כשאנחנו שומעים את המילה "קריין" אז אנחנו חושבים על קריין חדשות או פרסומות. מישהו שאנחנו שומעים לרוב ברדיו כשאנחנו נוסעים ברכב או נמצאים בבית. משם בדרך כלל מוכר לנו המונח הזה, קריין.

אך האמת היא, שלא מעט עסקים ובעלי מקצוע משתמשים בקריינים לצרכים שונים, בעיקר לצורכי פרסומות, וכן אנחנו יכולים למצוא לא מעט גורמים ציבוריים שמשתמשים בשירותים של קריינים לצרכים שונים ומגוונים. בין אם זה שירותי קבע, כמו למשל במקרה של עבודת קריינות במקומות ציבוריים, אז מטרת הקריינות היא לשמור על הסדר במקומות ולספק מידע לנוכחים, ובין אם מדובר על עבודת קריינות שמתבצעת באירועים מסוגים שונים, גם אז מטרת הקריין הוא לספק מידע כזה או אחר לנוכחים במקום.

קריין

עבודת קריינות כפי שאנחנו יכולים להבין, היא לא עבודה פשוטה ולא כל אחד יכול לבצע אותה. ראשית, נדרש קול רדיופוני, קול ייחודי, נעים ובטוח בעצמו. לא כל אחד מחזיק קול כזה. שנית, הקריין או הקריינית, צריכים לדעת לדבר בשפה בצורה נכונה, הם צריכים להיות בעלי דיקציה מושלמת, לקרוא את הטקסט כמו שצריך, לדעת לבטא כל מילה ומילה ולדעת לומר את הדברים בצורה שכולם יוכלו להבין. שלוש, במקרים רבים הקריין צריך להיות מסוגל לעבוד בתנאי לחץ, בין אם זה לחץ של זמן או לחץ אחר.

נקודה משמעותית בהקשר זה היא המטרה של הקריינות. כמו שהבנו, יש קריינות לצורך קריאת חדשות, יש קריינות לצורך שמירה על הסדר הציבורי, וכן יש קריינות לצורך פרסום ושיווק. בכל אחד מהמקרים הנ"ל, הרי שהקריין צריך לדעת להתבטא בצורה נכונה, כלומר, הוא צריך שהמנעד הקולי שלו יתאים.

הרי אם קריין חדשות יתרגש כמו בפרסומות זה יכול להיות מבהיל, אם קריין בפרסומות יאמר את הדברים בצורה בנאלית, משעממת, חסרת התרגשות, הרי שהמסר, טוב ככל שיהיה, פשוט לא יעבור ואף אחד לא ירצה לקנות את המוצר או את השירות. לכן חשוב שהקריין ידע איך לומר את הדברים, ולא רק מבחינה טקסטואלית אלא גם בכל מה שקשור ליכולות הווקאליות שלו.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה