דודי קיטור לתעשייה

דודי קיטור לתעשייה

דודי קיטור

כחלק מהרצון להתייעלות אנרגטית בחברות תעשייה גדולות וכדיי לחסוך ולשמור על איכות הסביבה, הוכנסו לשוק מערכות רבות לחיסכון באנרגיה, שהבולט בניהם זה, הדודי קיטור לתעשייה. דודי הקיטור משמשים לחימום של מים על ידי השרפה של הדלק בעיקר אך גם של סולר וגז. השימוש בדודים אלה הוא בעיקר לתעשיות גדולות כגון תעשיית המזון, התעשייה הביטחונית, תעשיית הרכב, התעשייה החקלאית,תחזוקות בריכת שחייה ועוד…

מה זה דודי קיטור לתעשייה:

דודי קיטור הם בעצם הגוף שמחמם את המים בקיטור, מדובר על מכלים גדולים ומורכבים לעין בלתי מקצועית. מהמים החמים מפיקים את הקיטור החם שיוצא בלחץ גבוה ומאפשר לנו להעביר אנרגיה למקומות שונים. ההבדל בניהם הוא בהובלה ובהספק. קיימים שני סוגי דודי קיטור:

  • דודי צינורות עשן: הכוונה בסוג כזה של דוד, זה שהגזים שמגיעים אחרי השריפה עוברים בתוך צינורות הקרויים צינורות עשן המוקפים במים. שיטה זו היא המקובלת כיום ברוב בחברות התעשייתיות. היתרונות של דוד קיטור מסוג זה, בעיקר תחזוקה שוטפת נמוכה, התקנה והטמעה בכול המפעלים ובתי העסק.
  • דודי צינורות מים: בסוג הזה של הדודים , המים זורמים בתוך הצינורות ומקור החום נמצא מחוץ לצינורות. ההספק של יצור הקיטור גדול יותר בצינורות מים. דודים אלה יכולים להיות קטנים יחסית כמו דודי צינורות עשן אך יש גם דודים מהסוג הזה שיכולים להגיע לגודל של בניינים. לצד יתרונות יש גם חסרונות של דוד שכזה. האחד זה התחזוקה השוטפת שכן, בעקבות התנועה האטית שפועלת באופן טבעי יש חובה להקפיד על הפרשי הטמפרטורות ושימוש בצינורות גדולים יותר.

התקנת דודי קיטור לתעשייה:

התקנה של דודי קיטור נעשית על ידי מומחים ומסופקים על ידי חברה אמינה ומקצועית בתחום. יש היום קורסים רבים למתקיני דודי קיטור לתעשיות וכן השתלמויות עובדים בנושא ורק מי שיש לו הרשאה יכול לעבוד בזה. יש לבדוק שהדודים בעלי תו תקן ויש לעבור טסטים בכול תקופה של שנה, כדי לבדוק את תקינותם. דודי קיטור תורמים רבות וחוסכים כסף, כדאי להשקיע בדודים ולשמור על איכותם ותפקודם ובכך להאריך את חיי הדוד.

אם המאמר הזה עניין אותך, אתה מוזמן לקרוא מאמרים דומים בנושא התעשייה:
מהם מבערי גז לתעשייה?
החשיבות של מבערי גז לתעשייה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה