איך בית אבות יכול לעודד את הקשיש מבחינה חברתית?

בית אבות

הזקנה היא לא דבר פשוט, היא מביא כל מיני אתגרים אל החיים של אנשים בני גיל הזהב, כאשר המקום שבו עובדים כבר לא חלק מהיום, ועם היציאה אל הפנסיה רבים מגלים עד כמה יש להם זמן ארוך של פנאי שהו הם לא יודעים מה לעשות. דבר זה גורם אל נסיגה מבחינה חברתית, ואת הנסיגה הזו יכולים לעצור של ידי כניסה אל מסגרת שבה יש הרבה מן המשותף, כמו בבתי אבות שבהם נפגשים עם אנשים דומים ולא חשים יוצאי דופן ומסוגרים. מסגרת חברתית היא קריטית בכאלו גילאים, והמערך של הפעילויות בבתי אבות מביא לא פעם את המענה הכי מתאים. דוגמה למסגרת שכזו תמצאו באתר https://www.neve-shalev.co.il/

בית אבות

החשיבות של מקום חברתי

כאשר אדם מבוגר נמצא במקום שמעודד אותו לעשייה הוא גם נעשה לכזה אשר לא שוקע אל דיכאון שאליו יכולים להיכנס בקלות די רבה, בייחוד בגילאים מבוגרים ובמסגרת חדשה שאליה לאחרונה נכנסים. טרם הבחירה של בית אבות זה מאוד חשוב לעמוד על טיבו של לוח הפעילויות אשר קיים שם, ומשם לראות האם יש רשימה נאה של פעילויות שיכולות להיות רלבנטיות עבור הקשיש המדובר באופן די פרטני. החיים עצמם באופן שוטף הם מאוד חברתיים, וגם אדם אשר לא ממש נחשב בתור חברותי, הוא עדיין כזה אשר יפגוש חברה בכל מיני אינטראקציות יומיומיות שבהם נתקלים.

פעילות פנאי והעשרה מגוונת

אילו סוגים של פעילויות חשוב כי תהיינה קיימות בכל סוג של בית אבות איכותי? כאלה אשר מסייעות ליצור פעילות שהיא יותר אקטיבית וחשובה אל יצירה של תזוזה שהיא כזו אשר מיטיבה עם הפרקים ועם השירים של אנשים מבוגרים.

מלבד זאת, מאוד ראוי וכדאי כי תהיינה פעילויות שונות של העשרה שבהן ישנם מפגשים שבהם ישנן הרצאות לגבי כל מיני נשואים שמגרים את המחשבה, לצד פעילויות של פנאי שבהן רק המפגש עצמו עם הקשישים האחרים יכול להיות דבר די נחמד ששובר את השגרה. ככל שהמספר של הפעילויות יהיו גבוה וממנו יהיה ניתן לבחירה, כך ג הקשיש יהיה עסוק בעשייה שבריאה עבורו באופן כללי, ולא רק לעת זקנה.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
קרינה מעמודי חשמל ולוחות חשמל
היום ניתן לראות יותר ויותר אנשים, שמודעים לסכנות של קרינה מעמודי חשמל ולוחות חשמל. אם בעבר היה מדובר...
קרא עוד »
דצמ 17, 2020
לימודי סטיילינג
אחד התחומים הכי פופולאריים בשנים האחרונות הן במסגרות לימודים והן כמקצוע, הוא התחום של לימודי...
קרא עוד »
פבר 28, 2018
עבודה מועדפת בחקלאות
עבודה מועדפת היא אחת ההטבות שהמדינה מעניקה לחיילים משוחררים. המטרה של ההטבה היא לעודד צעירים לעבוד...
קרא עוד »
ינו 11, 2016