השלבים העיקריים בהתפתחותה של בובת הברבי המפורסמת

בובת ברבי

מי אינו מכיר את בובת הברבי המפורסמת? נדמה כי היא הייתה פה הרבה לפנינו. הבה נתחקה מעט אחר ההיסטוריה של הגברת ברבי ונבדוק מאין היא הגיעה אלינו ואיך היא התפתחה והגיעה לאן שהגיעה.

אז ראשית, ברבי היא בובת הפלסטיק המוכרת לכולנו. היא מיוצרת על ידי חברת צעצועים אמריקאית המכונה מאטל. הבובה נמכרה כל השנים מאז עלה קרנה כפי שנבדוק בהמשך וכיום היא עדיין זוכה לרייטינג כאשר היא נמכרת בהיקפים של מיליארדי דולרים בהרבה מאוד מדינות בכל רחבי העולם. הבובה האמריקאית שנולדה לפני שנים ספורות וכבשה אף היא בסערה את עולם הבובות עדיין אינה מצליחה להתחרות בברבי ונדמה כי זה גם לא יקרה. כי ברבי תופסת משבצת חשובה מידי ובינתיים לא נמצאה הבובה שהצליחה לתפוס את מקומה.

בובת ברבי

מי הייתה ברבי הראשונה?

אישה בשם רות הנדלר הייתה זו שהגתה את רעיון הבובה לראשונה. בעת טיול בשוויץ היא רכשה לביתה בובה חטובה מתוצרת גרמניה בשם "בילד לילי". בהשראת אותה בובה היא יצרה את הברבי הראשונה שהוצגה אחר כך ביריד צעצועים שהתקיים בניו יורק. היה זה בשנת 1959. היא קראה לבובה על שם ביתה – ברברה.

הייחודיות של הבובה היא שדמותה היא דמות של נערה מתבגרת ולא של ילדה. מלבד זאת אופן השיווק של הבובה הינו שונה היות והוא פונה ישירות אל הילדות ועוקף את הוריהן.

בן זוג נולד לברבי

הייתה תקופה מסוימת אשר בה שווק גם בן זוג לברבי. בשנת 1961 החל שיווקו של קן – בן הזוג. הוא לא הצליח לשרוד בשוק וכיום נמכרים ממנו רק דגמים ספורים בלבד. לעומת זאת ברבי עדיין משגשגת ונמכרים עבורה אביזרים שונים, בתי בובות, רהיטים, כלי רכב ועוד.

גרסה מוסלמית

בשנת 2003 נוצרה גרסה מוסלמית לבובת הברבי. היא מכונה בשם "פולה". היא לבושה כמובן בהתאם למסורת המוסלמית, עם תלבושות ערביות מסורתיות, כאפיות וכדומה.

אין ספק כי ברבי תופסת מקום נכבד על מדף הבובות בכל העולם כולו, כאשר אין מישהו שלא מכיר אותה ואינו יודע במי המדובר. וכמו שאמרנו, ברבי הייתה פה הרבה לפנינו והיא כנראה תישאר גם אחרינו…

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מיינקראפט – כל הדברים שרציתם לדעת!
בשישי בנובמבר בשנת 2014, השלימה מיקרוסופט את הקנייה של חברת המשחקים השוודית מורז'אנג אשר פיתחה את...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
קייטרינג לשבת חתן‬
אופן ההגשה של חתן ישיבה, אופן הישיבה שלו והדרך שבה הוא אוכל הם כולם מאפיינים חשובים של חתן...
קרא עוד »
יול 25, 2022
5 סיבות מעולות להיעזר במומחי הכוון תעסוקתי
בעבור אלו מכם אשר אינם יודעים מהי הדרך הנכונה לבחור בה וזאת בכל הנוגע לעתיד התעסוקתי שלהם, היו בטוחים...
קרא עוד »
ינו 23, 2017