מעקות

מעקות

מעקות

מעקות

יש סוגים שונים של מעקות ומחומרי גלם שונים. יש שבוחרים מעקה פשוט כזה שמתאים לכל חלל. מה שייחד אותו הוא הצבע שצריך להיות מוכתב לצבע של קירות החדר. אחרים בוחרים לעשות מעקה מעץ עם פיתוחים שונים, מזכוכית או שילוב של שני חומרי גלם ביחד.

מטרת מעקות

המעקה מיועד למנוע נפילה בין שני מפלסים שונים. בארץ יש מספר רב של יצרני מעקות שמציעים אותם ללקוחות באמצעים שונים. מפרסום באתר האינטרנט, הכנסת פליירים לתיבות הדואר או חלוקת מגנטים עם פרטיו של היצרן ובית העסק שלו. בבתי חולים, בקופות חולים ובכניסות לבניינים משותפים יש מדרכות משופעות כדי לאפשר לבעלי נכויות להגיע עם כיסא הגלגלים שלהם או בעזרת הליכון וקביים משני השביל יש מעקות לתמיכה. בתקופה האחרונה גישה לבעלי נכויות היא חובה על כל יזם בנייה. כאמור תפקיד המעקה כלל הוא לצורך בטיחות,  אבל גם  חלק מהבית, ולכן כמו שמשקיעים זמן, מחשבה ותכנון לעיצוב חדרי הבית, המטבח והסלון, צריך גם להקדיש תשומת לב לעיצוב המעקה המותקן בתוך הבית. כל יצרן מעקות יכול להוסיף מניסיונו ולהציע סוג של מעקה שנראה לו המתאים ביותר.

ממה עשויים מעקות

מחומרים שונים, ברזל, עץ או זכוכית, לדוגמה. בחדרי מדרגות של בתים משותפים עשויים המעקות מברזל שנצבע אחת לכמה שנים כדי למנוע חלודה. המעקות מותקנות מקומת הקרקע ועד לקומה העליונה. בבית רב קומתי יש מעלית אחת או יותר לעיתים חדר המדרגות משמש דיירים, בשבת חגים. מטרת המעקה למנוע נפילה בין הקומות.

יצרני מעקות בישראל

בעידן הפייסבוק והאינטרנט לכל יצרן מעקות יש אתר בו ניתן לקבל מידע אודות ניסיונו ובו מוצגות תמונות של מעקות מהעבר. רובם מייצרים מעקות מכל הסוגים כמו מעקות למדרגות, למרפסות, לחלונות עם סף נמוך. בכל מקרה המעקה משמש כמגן. בין היצרנים יש התמחויות ליצירת מעקות מכל הסוגים בין היתר לבריכות שחיה, חלונות ומרפסות. יש כאלה שמייצרים מחומר גלם אחד ואחרים מחומרים שונים. רבים מבין היצרנים מאפשרים ללקוחות להביא את עיצוב המעקות על פי בחירתם ואחרים בוחרים עיצוב מתוך קטלוג המעקות שיש לכל אחד ואחד מהיצרנים.

לכל יצרן מעקות יש מחירון אותו הוא מפרסם באתר.  מעקה לא קונים בבהילות לפני ההזמנה כדי לבדוק  אצל כמה יצרני מעקות את טיב העבודה, חומרי הגלם והעלות ולעשות החלטה מושכלת. כאמור ריבוי יצרני מעקות זה טוב ללקוחות מה שמאפשר להתמקח על המחיר, ולהשיג מחיר סביר. ריבוי יצרנים מביא לשוק תחרות מה שעוזר ללקוחות. התמקחות על מחיר היא דבר מתבקש וזוהי הדרך להורדת מחירים. ישנם יצרנים שיוצאים במבצעים ומאפשרים ללקוחות רכישת מעקות וסורגים בהנחה משמעותית.

יצרן שנבחר לעשות את עבודת המעקות צריך להציג בפני הלקוח את כל האישורים הנדרשים מהמוסדות הרלוונטיים בארץ ובין היתר גם אישור של מכון התקנים המאשר שכל חומרי הגלם, בין מתוצרת הארץ ובין מיובאים, עוברים בדיקת איכות ומקבלים את אישורם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה