איך בוחרים אבקות חלבון

איך בוחרים אבקות חלבון

אבקות חלבון

כל מי שנכנס היום, הן לפארמים שונים והן לחנויות טבע והן לחנויות שמתעסקות במוצרי ספורט, במובן הרחב שלהם, יכול למצוא מגוון רחב של מוצרי תזונה לספורטאים. בין אם מדובר בג'לים, כדורים, תוספי תזונה ועוד. בין היתר, אפשר למצוא בכל אחת מהחנויות הנ"ל גם אבקות חלבון שמיועדות לספורטאים במקצועות שונים.

אבקות חלבון

אותן אבקות מיועדות לספורטאים אשר צריכים לצרוך חלבון בכמות גדולה יותר מהרגיל, זאת על מנת לבנות את השריר, לחזק אותו ולשמור עליו. בתהליך עבודה של ספורטאי, בכל שלב, יש תהליך של בנייה והרס של שרירים. הספורטאי מתאמן, הוא בונה את השריר אך תוך כדי גם הורס אותו, על מנת לשמור עליו הוא צריך לצרוך חלבונים (ביחד עם עוד מגוון פעילויות, כגון שינה טובה, תזונה נכונה, מתיחות וחיזוקים ועוד).

צריך לומר, לא כל ספורטאי צורך אבקות חלבון, ישנם ספורטאים שלא זקוקים לכך ויכולים לצרוך חלבונים דרך מזון מוצק רגיל. אך אם מדובר בצריכה מוגברת יותר מהרגיל, ואם יש צורך לשמור על משקל מסוים או לא לבצע שינויים גדולים ומקיפים בגוף, הרי שיש צורך להשתמש באבקות חלבון. זה הכי פשוט והכי נוח.

כיצד בוחרים את אותן אבקות? ראשית, אנחנו צריכים לבדוק למי הן מתאימות, על כל אריזה מצויין במפורש למי זה יכול להתאים יותר, ניתן לקבל מידע על כך באתר של אמינו שופ. שנית, צריך לבדוק מה כוללת האבקה מאילו מרכיבים, כמו כן צריך לבדוק ממי עשוי החלבון או ממי גבינה, ביצים או מהצומח. מן הסתם, אנשים טבעוניים יעדיפו לצרוך אבקות חלבון מהצומח ולא מהחי.

נקודה שלישית שצריך לבדוק היא, האם האבקה כוללת מרכיבים אחרים ומה הם בדיוק. זאת על מנת שלא יווצר מצב שנצרך מרכיבים שיכולים לגרום לנו נזק פיזי או אחר. מאחר ויש אנשים שצורכים אבקות חלבון לא דווקא מטעמים של פעילות גופנית, ייתכן והם יעדיפו להשתמש באבקות כאלה.

נקודה רביעית, חשוב לוודא עם מה אנחנו יכולים לשלב את האבקה, האם אנחנו יכולים לצרוך אותה לבד, והאם אנחנו יכולים לשלב אותה עם מיצים, שייקים, חלב וחומרים אחרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה