6 סרטוני אנימציה תעמולתיים של Disney ו- Warner בתקופת השואה

6 סרטוני אנימציה תעמולתיים של Disney ו- Warner בתקופת השואה

אין עוד תקופה כל כך נוראית כמו השואה בהיסטוריה האנושית. העניין הוא שלא רק גרמניה הנאצית ותושביה ידעו מה קורה ליהודים בתקופת השואה אלא גם בעלות הברית ידעו ולא נקטו אצבע בכדי לסייע ליהודים או להציל אותם ממחנות המוות. זהו לקח אשר מדינת ישראל צריכה לזכור ואשר כל יהודי צריך לקחת בחשבון. על רקע זה אנחנו חייבים גם לציין כי להבדיל מהתפיסה הרווחת אולפני וורנר ודיסני לא יצאו בהפקות של סרטונים המתארים את השואה בזמן המלחמה אלו הן יצאו רק בסרטוני אנימציה שהופקו בסטודיו לאנימציה אשר נועדו לעלות את המורל בארצות הברית ובבריטניה. זה חבל מכיוון שלסרטונים היום ובטח אז הייתה השפעה גדולה על דעת הקהל ואולי אם הן היו בוחרות בדרך זו הן היו יכולות להשפיע על מקבלי ההחלטות ולשנות את מצבם של היהודים באירופה.

מה אנו יכולים ללמוד מן המקרה של סרטוני אנימציה לימינו אנו?

מה שאנחנו יכולים ללמוד מן המקרה של סרטוני אנימציה תעמולתיים של Disney ו- Warner זה כי יש לסרטונים הללו השפעה אדירה על דעת הקהל. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי מה שנכון לשנות הארבעים של המאה הקודמת בטח ובטח נכון לשנת 2019. על כן כל חברה עסקית צריכה לקחת בחשבון שאם היא רוצה להתבלט ולבלוט עליה לחשוב על האופציה של הפקת סרטוני אנימציה או הפקת סרטון תדמית אנימציה. סרטונים אלו יוצרים אפקט הרבה יותר גדול על קהל הצופים וזהו משהו שכדאי לכל מנהל ולכל אדם בחברה עסקית לקחת בחשבון כאשר הוא חושב על הנושא הזה וכאשר הוא מתלבט איך לפרסם את החברה שלו.

האם זה משנה מי מפיק את סרטוני האנימציה?

אך בכדי להבטיח כי הסרטונים ישיגו את האפקט הרצוי עליכם להבין כי יש השפעה אדירה לשאלה מי מפיק את הסרטונים. אתם צריכים להבטיח כי מי שיפיק את הסרטונים יהיה ברמה הגבוהה ביותר שיש וזאת בכדי להבטיח כי הסרטון ישיג את האפקט הרצוי וזהו משהו שאתם צריכים לחשוב עליו לעומק לפני שאתם מחליטים מי יפיק את הסרטון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה