מה זה ליטוש יהלומים

ליטוש יהלומים

ליהלום יש תכונות רבות. אחת התכונות החשובות ביותר ביהלום, אשר יש לשים עליה דגש בטרם בוחרים תכשיט המכיל יהלום הוא: ליטוש היהלום. מדובר בתכונה מדידה, אשר נתונה בהחלטתו של האדם אשר עוסק בחיתוך היהלום. כדאי מאוד לדעת שליטוש היהלום הוא כה חשוב עד כדי שעדיף לרכוש יהלום קטן בליטוש איכותי, מאשר יהלום גדול אשר הליטוש שלו איננו איכותי. בטרם תרכוש יהלום, כדאי שתקרא מעט על תחום ליטוש היהלומים, על מנת להבין במה מדובר.

ליטוש יהלומים


מהו ליטוש יהלום

ליטוש יהלום מכונה גם חיתוך יהלום. אולם, לא מדובר בצורה שבה היהלום נחתך אליה כגון: לב, ריבוע, אובלי ועוד, אלא לאמות מידה ספציפיות אשר על היהלום לעמוד בהן. עמידה באמות המידה הללו מביא את היהלום להחזיר אור ברמה מקסימלית, או במילים אחרות: יהלום מלוטש באופן איכותי, ינצנץ יותר מיהלום אשר מלוטש באופן פחות איכותי. מכיוון שיש לא מעט אנשים אשר אינם מכירים את הפרמטר הזה, הרי שכאשר הם הולכים לבחור טבעת יהלומים לצורך רכישה, הם ישימו דגש על מספר פרמטרים שונים, אך ידלגו על פרמטר הליטוש או שלא ישימו עליו דגש מהותי. כמובן שלא כדאי לוותר על הפרמטר הזה וחשוב מאוד לבחון אותו בטרם רוכשים טבעת יהלום או כל תכשיט יהלומים אחר.


כיצד בודקים את ליטוש היהלום

לאחר שהבנתם שאחד הפרמטרים החשובים ביותר שיש לתת עליו את הדעת הוא ליטוש היהלום, כדאי שתדעו שישנם מספר פרמטרים שעל פיהם ניתן לקבוע את איכות הליטוש של היהלום. הפרמטרים משתנים בהתאם לסוג היהלום, בהתאם לגודל היהלום ובהתאם לצורת היהלום. לרוב, אין לאדם אשר אין לו ידע בתחום היהלומים יכולת לבחון עד כמה היהלום מלוטש ולכן, חשוב מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע המכירים את התחום, על מנת שהם יסייעו לכם לבצע את ההחלטה הנכונה בקשר לרכישת יהלום, המלוטש בצורה הטובה ביותר. ניתן לבחור לצורך רכישת יהלום או תכשיטי יהלום, בחנות אשר ידוע כי היהלומים אשר היא מציעה הינם יהלומים המלוטשים בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות כמו שתמצאו באתר https://www.boorsa.co.il/ .

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
טיול לקרנבל בריו – חוויה לא מהעולם הזה
רוצים לחוות חוויה משכרת חושים וכזו שתחשוף אתכם לצבעים, מוזיקה וריקודים בלתי נגמרים? הקרנבל המפורסם...
קרא עוד »
נוב 11, 2018
עיצוב מטבח
אם הבית שלכם נראה כמו משהו עצוב שמזמן לא התייחסו אליו, אם אתם מעדיפים לאכול בסלון כי המטבח נראה נורא...
קרא עוד »
מרץ 29, 2018
במה עוסק בית הדין לעררים?
בית דין לערערים, הוא גוף עצמאי בעל רמה גבוהה של אוטונומיה וריבונות משפטית. הוא פועל משנת 1875 והחלטותיו...
קרא עוד »
מרץ 29, 2023