מה עושים כשמתגלות בעיות בתלוש השכר?

מה עושים כשמתגלות בעיות בתלוש השכר?

תלוש השכר אמור לבטא את החישוב של המשכורת שלכם ואת כל הסעיפים הגלומים בו. התלוש הוא חובה חוקית שכל מעסיק מחויב לתת לעובדים שלו לאחר זמן מסוים מעת קבלת המשכורת. בעזרת התלוש יכול העובד לבחון את הסכום שהוא קיבל, לחשב לפי טבלת שכר מורים ולוודא כי המשכורת שלו מחושבת כיאות, והיא כוללת את כל התגמולים שהוא אמור לקבל על פי חוזה ההעסקה וההסכמים שנקבעו ביחסי עובד מעביד.

בעיות בתלוש – מתי זה קורה?

לא פעם מגלים עובדים כי יש אי אילו בעיות בתלוש השכר שלהם. הסכום לתשלום אינו כולל את כל מה שהוא אמור לכלול, ההפרשות שהיו אמורות להתבצע על חשבון המעסיק לא תמיד בוצעו כיאות על פי חוק וכן הלאה. היות ועלולות להיות בעיות בתלוש השכר חשוב מאוד כי כל עובד יבדוק את התלוש שלו בעיון, כדי לוודא כי הכול תקין ואין כל בעיה בחישובים. אמנם יש מקרים בהם העובד יוכל לשים אצבע על טעויות ולדרוש את המגיע לו. אך יש מקרים בהם העובד לא יוכל להבחין בטעויות והוא יסבור כי התלוש תקין והשכר שהוא קיבל מספק.

בדיקה מקצועית – במה היא מועילה?

אבל כאשר תלוש השכר יגיע לידיו של איש מקצוע שיבדוק אותו בצורה יסודית ומקצועית הוא עשוי לגלות טעויות בחישוב. לרוב הטעויות הללו יספרו על סכומי כסף שמגיעים לעובד אך מאיזושהי סיבה הוא לא קיבל אותם. מדובר על בדיקה הכרוכה בתשלום, אבל המציאות מוכיחה כי עובדים רבים מקבלים לאחריה החזרים והשלמות של תשלומים, וזה אומר ששווה לשלם על הבדיקה הזו, כי רק בגינה תוכלו לעלות על הסכומים שמגיעים לכם ולקבל אותם מהגוף שמעסיק אתכם. לפרטים נוספים היכנסו לאתר https://paywatch.co.il/.

לפנות בתלונה

עובד שמוצא כי תלוש השכר שלו בעייתי, שהוא לא עונה על הדרישות, והעובד אינו מקבל את הזכויות הסוציאליות שמגיעות לו על פי חוק, יוכל לפנות ולהגיש תלונה ליחידת האכיפה העוסקת בתחום העבודה. בעזרת התלונה ניתן לטפל בבעיות ולוודא כי העובד מקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לו כחוק. כל עובד זכאי לקבל את מלוא הזכויות שמגיעות לו!

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רעיונות לאביזרים לעמדת צילום לאירועים
עמדת צילום מוסיף אלמנט מהנה ואינטראקטיבי לכל אירוע, ומאפשר לאורחים ללכוד רגעים בלתי נשכחים וליצור...
קרא עוד »
אוג 06, 2023
ארונות נעליים – בשביל מה זה טוב?
רוצים להוסיף לביתכם את הרהיט החשוב ביותר? זה אשר יספק לכם את הפונקציונליות בה תמיד היה לכם צורך? כיום...
קרא עוד »
ספט 07, 2016
שתלים דנטליים יתרונות
שתלים דנטליים כיום הינם מהווים את הטרנד הכי פופולרי בכל התחום אשר מתקשר לרפואת שיניים. רוב רובם של...
קרא עוד »
פבר 19, 2020