שימושים שונים לעמודי בטון עגולים

שימושים שונים לעמודי בטון עגולים

עמודי בטון עגולים

עמודים משמשים בענף הבניה, הם אלו שמספקים את התמיכה האנכית ונושאים את הקורות. העמודים מוקמים על פי הנחיות מהנדס אשר לוקח אחריות על יציבות המבנה. אך מלבד לשימוש זה יש לעמודים שימושים נוספים.

השימושים של עמודי בטון מעוגלים

שימוש 1 – תמיכה במבנה

השימוש המרכזי והעיקרי הדורש יציקת עמודי בטון עגולים הוא תמיכה ויציבות לבניין. העמוד מספק תמיכה אנכית למבנה, עליהם יוצקים את הקורות של המבנה. את העמודים מקימים בהתאם לגודל של הבניין ולגובה שלו. כל עמוד נבנה ממספר חומרים כמו ברזל ובטון.

שימוש 2 – נוי

המודעות ליופי בבנייה הייתה קיימת גם בעבר, וכיום היא צוברת תאוצה. במבנים רבים עושים שימוש בעמודים מעוגלים כדי ליצור נקודות עניין ולעצב את הבניין בסגנון מושקע ויפה. עמוד מעוגל יכול להיות חלק מעיצוב בקו עכשווי ועשוי להיות אלמנט נוי לכשעצמו. עמוד עגול מתאים למבנים ציבוריים, מוסדות, מבנים עסקיים ועוד. באמצעות שיטות שונות ניתן לעצב את העמוד המעוגל וליצור ממנו אלמנט בולט ובעל נוכחות רבה.

שימוש 3 – נשיאת אלמנט

יש מקרים בהם יש צורך לקבוע אלמנט מסוים על הגובה. זו יכולה להיות אנדרטה, גוף תאורה, שלט הכוונה ועוד. לשם כך עושים שימוש בעמוד בטון עגול, הוא זה שמהווה בסיס איתן ויציב ונושא בגאון את האנדרטה או כל אלמנט אחר.

איכות ויציבות להשגת המטרה

לא משנה מהי המטרה, חשוב מאוד כי העמוד העגול יהיה יציב ואיתן, שהוא ימלא את התפקיד שלו כראוי ולא יסכן את העוברים והשבים. לפיכך יהיה נכון לצקת את העמוד באמצעות חברה מקצועית כמו סלילוק בע"מ https://www.sliloc.co.il שמתמחה בתחום זה. כמו כן יש להכין תבנית נכונה כדי לדייק ביציקה ולהשיג את המטרה הרצויה בצורה נאה ובגימור מושלם. חברה מקצועית מכירה את התחום היטב ורכשה ניסיון רב בעבודות שכאלו. החברה תוכל לבצע את התכנית בצורה מושלמת ולהשיג את התוצאה הרצויה בשלימות מקסימלית.

עלויות וחומרי גלם

לפני שמבצעים עבודות שכאלו יש לבדוק מה תהיינה העלויות. לשם כך נכון לפנות אל החברה המבצעת כדי לקבל הצעת מחיר. הצעת מחיר תתקבל בהתאם לתוכניות המהנדס ולחומרי הגלם שנדרשים.

קראו גם: מהם היתרונות של שולחנות בטון?

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה