פרופילי אלומיניום – מידע מפורט

פרופילי אלומיניום – מידע מפורט

פרופילי אלומיניום

אלומיניום הוא אחד היסודות המתכתיים השכיחים ביותר בכדור הארץ. למעשה כ-8% מקרום הכוכב שבו אנחנו חיים הם אלומיניום, כשרק לחמצן ולסיליקון שכיחות גבוהה יותר. יתרונותיו הרבים – בין השאר עמידות לחמצון, חשילות גבוהה ומשקל קל – הופכים אותו לחומר גלם פופולרי מאוד לשלל מטרות. אחד השימושים העיקריים באלומיניום הוא לטובת ייצור פרופילים.

מהם פרופילים?

הפרופילים הם פריטים שנמצאים בנקודות מפגש בין חלקים שונים בבית. כך למשל פרופילי גבס משמשים כנקודת חיבור בין קיר לבין תקרה. באופן דומה ישנם פרופילי אלומיניום לשיש, פרופילי פרקט, פרופילי תאורה ועוד ועוד אפשרויות.

בין המוצרים הפופולריים במיוחד:

פרופילי טיח – פרופילים שעשויים מאלומיניום (או PVC) וממוקמים בתוך שכבת טיח שבאופן טבעי מצפה קיר. תפקידו של פרופיל הטיח הוא לספק הגנה לפינה בקיר ולהבטיח מראה חלק ואחיד.

פרופיל קרמיקה: פרופילים שמשמשים כדי לתחום ריצוף על בסיס קרמיקה. במקרים אלה המוצר – שנקרא גם סף קרמיקה – תורם גם מבחינה בטיחותית וגם בפן האסתטי.

פרופיל פרקט: באופן דומה לפרופילי קרמיקה, פרופיל פרקט, או סף פרקט אם תרצו, משמש לתיחום רצפות פרקט. על-מנת ליצור הרמוניה מושלמת עם ריצוף העץ החמים והמרשים גם הפרופיל יתאפיין באסתטיקה מוקפדת שמשמרת את האנרגיות החיוביות של הפרקט.

פרופיל תקרה: פרופיל שמבטיח גימור מושלם כשישנה תקרה אקוסטית.

היתרונות של פרופילי אלומיניום

פרופילי אלומיניום הם הבחירה הטובה ביותר עבור כל סוגי הפרופילים הנ"ל.

היתרונות של פרופילי האלומיניום נובעים מהפלוסים של חומר הגלם עצמו, כלומר האלומיניום. תכונה חשובה אחת של אלומיניום היא כאמור חשילוּת, והכוונה היא לכך שמדובר בחומר שקל ונוח לעבד אותו. באופן טבעי החשילות מבטיחה יעילות והדבר בא לידי ביטוי גם בעלות הפרופילים מאלומיניום.

יתרון שני הוא העמידות הגבוהה לרטיבות. בפרט באה לידי ביטוי איכות זו של פרופילי אלומיניום בחדרי רחצה ובשימוש חיצוני.

יתרון משמעותי שלישי הוא המשקל הקל שכמובן לא בא על חשבון העמידות. בזכות השילוב בין החוסן לבין המשקל הקל מוצרים שמשולבים בהם פרופילים מאלומיניום לא הופכים כבדים מדי ומצד שני הם עמידים לפרקי זמן ארוכים מאוד.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה