עבודות שיפוצים – מה להביא בחשבון לפני שמתחילים

עבודות שיפוצים – מה להביא בחשבון לפני שמתחילים

עבודות שיפוצים

כאשר מתכננים עבודת שיפוצים, יש להביא בחשבון שמדובר בעבודה מסועפת של בעלי מקצוע רבים ולכן בעלי הנכס צריכים להיות מעורבים ועם זאת סבלניים.

ברוב המקרים עבודה המתוכננת כראוי יוצרת התאמה מושלמת של בעלי המקצוע על פי שלבי העבודה, האחד מסיים בתאריך מסוים ויום למחרת, בעל המקצוע השני נכנס לעבודה.

עבודות שיפוצים

כשמדובר בעבודות בהיקף נרחב, בעלי הנכס עוברים לפרק זמן מסוים לגור אצל קרובי משפחה או מדובר בשיפוץ לפני כניסה לדירה שנרכשה. בשני המקרים הרצון להיכנס למגורים הביתה בהקדם הוא גדול מאד.

חברת השיפוצים עושה כל שניתן כדי לסיים את העבודה במועד שעליו סוכם אך קיימים מקרים שעקב נסיבות מסוימות בעל מקצוע מסוים זקוק לכמה ימים נוספים כדי לסיים את העבודה, ימים חורפיים במיוחד או נסיבות נוספות שאינן צפויות כמו חוסר בחומר גלם אקוטי הנחוץ לעבודה שיש להמתין יומיים שלושה עד הגעתו מהמחסן.

עלויות של עבודות השיפוצים

העלויות של כלל עבודות הבנייה כמו עבודת הדבקה של ריצוף נקבעות מראש כדי שלא יהיו הפתעות. הלקוח צריך להביא בחשבון שעליו לרכוש הרבה מאד מוצרים שעלותם גבוהה ולכן עליו לכלול זאת בתקציב השיפוצים שלו.

טווח המחירים של הכלים הסניטריים, האריחים, דלתות, משקופים, ארונות מטבח ופריטים רבים נוספים יכול להשתנות בסדרי גודל כספיים עצומים בין היבואנים השונים ובין טיבם של האביזרים השונים. לכן חשוב לעשות סקר שוק ולקבל החלטות לגבי כל אחד מהמוצרים כדי לדעת מה לרכוש ואם סך העלויות תואם את התקציב הקיים. קיימים מקרים שבהם יש לבצע שינוי בחשיבה ולבדוק באילו רכישות אפשר להוזיל את העלויות כדי להקטין את העלויות הגבוהות.

ימי השיפוצים

המעורבות של בעלי מקצוע רבים יוצרת הרבה מאד לכלוך ובלגן בכל הבתים וגם בגינה אם עושים גם תכנון של גינה פרטית. בעל הנכס צריך לדעת מראש כי בתום העבודה עליו להזמין חברת ניקיון מקצועית שעובדיה ינקו באופן יסודי את הבית.

במהלך העבודות הללו יש צורך בהמון קור רוח וסבלנות. השינוי העצום במראה של הבית והאווירה הביתית שתיוצר לאחר השיפוץ, שווים כל רגע בהליך המתנה זה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה