צעד אחר צעד – איך עושים תיאום מס?

איך עושים תיאום מס

אם שמעתם את המושג תיאום מס ולא בדיוק ידעתם מה המשמעות שלו או האם אתם נופלים בקטגוריה בה אתם צריכים לעשות תיאום מס, הרי שהגעתם למאמר הנכון! בקצרה, נגיד שתיאום מס נעשה כאשר יש לכם יותר מהכנסה אחת. זאת אומרת, כאשר אתם עובדים ביותר ממקום עבודה אחד ומספקים הכנסה נוספת. תיאום מס נעשה אל מול רשות המיסים ובמעמד התיאום ניתן לבדוק האם אתם זכאים כמו כן גם להקלות מס עקב התיאום.

תיאום מס, מהם השלבים?

השלב הראשון מתחיל אצל המעסיקים שלכם. אם אתם עובדים בשני מקומות עבודה, סביר שאחד ממקומות העבודה יהיה המקום הראשי שלכם ואילו השני ימלא את החוסרים. כך תמלאו גם את טפסי העובד שלכם עם כניסתכם לעבודה (באתר בכתובת הזו תמצאו מידע חשוב). עליכם להצהיר שקיימת לכם יותר מעבודה אחת כבר בתחילת הדרך.

לאחר מכן, תוכלו לבחור האם אתם מעוניינים לבצע את תיאום המס עצמאית ואל מול רשות המיסים, או להיעזר באיש מקצוע, רואה חשבון או יועץ מס, שיוכל ללוות אתכם בתהליך, לוודא שהמסמכים הנכונים מגיעים לרשות המיסים ואם מגיעה לכם הקלה עקב התיאום, להבטיח שתקבלו אותה.

נזכיר, אם אין לכם הידע המספיק בכדי להתנהל מול רשות המיסים, ההמלצה שלנו היא להיעזר באיש מקצוע שנושם את עולם המיסים מדי יום ובעיקר, מכיר את רשות המיסים מקרוב. לאחר שהצהרתם שאתם עובדים בשני מקומות עבודה או יותר, יהיה עליכם להגיש דוחות המעידים על הכנסתכם השנתית, על המצב המשפחתי שלכם, הרפואי שלכם והמשפטי שלכם.

פקיד השומה מולו אתם מבצעים את תיאום המס ידע לאשר את תיאום המס שלכם ובנוסף לפי מצבכם האישי ידע להקל במיסים שלכם במידת הצורך. לא כל תיאום מס מקבל הקלה. עם זאת, אתם צריכים לדעת שתיאום המס לשנה הנוכחית ייעשה רק בשנה שלאחריה ולאחר שיפורסם הדו"ח השנתי של רשות המיסים. כך, החישוב שלכם יהיה מדויק ותואם לחישוב של רשות המיסים והיכולת שלכם לוודא שאתם פועלים כחוק תהיה ודאית ונכונה.

לשורש העניין, אם הבנתם שאתם צריכים לערוך תיאום מס, אל תחכו איתו. הוא חיוני עבורכם ועבור הניהול הנכון של הכספים שלכם.

קראו אודות החזרי מס על משיכת כספי פנסיה בלינק https://taxref.co.il/tax-refund-on-withdrawn-pension-money/.

אדריכלות ועיצוב פנים אירועים ופנאי בריאות ותזונה כללי מחשבים וטכנולוגיה מסחר ופיננסים משפטים צרכנות קריירה ועסקים תעשייה
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ארונות לחדרי ילדים – לא רק יפה גם אפקטיבי
כשאנו מתכננים את חדר הילדים, אנו רוצים שהמרחב יהיה נעים מכיל ונוח. הילדים שלנו מתפתחים בכול יום והם...
קרא עוד »
פבר 24, 2020
לאיזה דברים לשים לב כשקונים ארון בגדים?
במידה ותהיו מעוניינים בארון בגדים איכותי, חשוב שתשימו לב למספר דברים עיקריים. הדבר החשוב ביותר זה...
קרא עוד »
מאי 26, 2016
קייטרינג לשבת חתן‬
אופן ההגשה של חתן ישיבה, אופן הישיבה שלו והדרך שבה הוא אוכל הם כולם מאפיינים חשובים של חתן...
קרא עוד »
יול 25, 2022