מהם השלבים לקבלת רישיון סוכן ביטוח

מהם השלבים לקבלת רישיון סוכן ביטוח

רישיון סוכן ביטוח

מדינת ישראל קבעה במהלך השנים קריטריונים שונים שנועדו לקבוע, מי יכול לקבל רישיון עבור מקצועות כאלה ואחרים. הקריטריונים נועדו למנוע מצב בו כל אחד יוכל להיכנס אל המקצוע ולהתחיל לעבוד בו, ללא הכשרה, פיקוח ובקרה.

למה צריך קריטריונים לרישוי סוכן ביטוח?

אחד המקצועות שהמדינה החליט לקבוע להם קריטריונים, הוא סוכן ביטוח. ההסבר לכך הוא מאוד פשוט, טוען אבנר היילזר מומחה בתחום. סוכני ביטוח מתעסקים בתחום מאוד רגיש, בתחום שעוסק בכספים, ויתרה מזו הוא עוסק בבני אדם ובגורמים אחרים, הן ביחס להווה והן ביחד לעתיד. אף אחד לא רוצה לגלות שהוא השקיע את כספו אצל סוכן לא מורשה, והכל ירד לטמיון מסיבה כזו או אחרת. ברגע שקובעים קריטריונים, אזי שלא כל אחד יכול להיכנס לתחום, ומי שנכנס חייב לעמוד בתנאים ובכללים שהמדינה מכתיבה.

צריך להדגיש, במהלך השנים הקריטריונים השתנו בהתאם לצרכים ולמציאות של התחום, מעבר לכך, הרי שבמהלך השנים, אנחנו יכולים לראות אקדמיזציה של התחום, שכן בלא מעט מכללות ומוסדות לימוד אחרים, החלו ללמוד לימודי ביטוח באופן מקצועי, יסודי, אקדמי, מספר לנו אבנר הייזלר.

מה הם התנאים והשלבים לקבלת רישיון בתחום?

התנאים שהמדינה קבעה לצורך קבלת רישיון הם: חייבים להיות מעל גיל 20, תושבי ישראל, לעמוד בכל הבחינות, לעבור תקופת התמחות ולשלם את האגרה עבור הרישיון.

צריך להדגיש, יש מקרים בהם המועמד יכול להגיש בקשה ליהנות מפטור מהבחינות ומתקופת ההתמחות, בהתאם לתנאים מסוימים. במידה ואכן יש סיבה לשחרר אותו, אז הוא יקבל את הפטור ויוכל לקבל את הרישיון גם בלי שלבים אלו.

כמו כן, אבנר הייזלר מציין כי על פי החוק, המדינה לא תיתן רישיון למועמד שביצע עבירה פלילית שיש עמה קלון, בחמש השנים לפי הגשת הבקשה, וכן אם הוא נשא בעונש מאסר או תלויים נגדו הליכים משפטיים בשל עבירות שונות.

כפי שאפשר להבין, בשביל לקבל רישיון יש ללמוד את התחום ורק אז ניתן לגשת למבחנים ולנסות לעבור אותם.

לצערנו הרב, גם היום יש לא מעט סוכנים שעובדים באופן לא מורשה, קרי לא מחזיקים רישיון. מדובר בעבירה פלילית לכל דבר. ולכן יש להימנע מכך.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה