עמידה מול קהל: כך תעבירו נאום משכנע וברור

עמידה מול קהל: כך תעבירו נאום משכנע וברור

עמידה מול קהל

משה רבנו היה מגנם, וגם אברהם אבינו לא נחשב לנואם דגול. עם זאת, הם הצליחו לסחוף אחריהם המונים. אם יש לכם מסר שחשוב לכם להגיד אותו, חשוב לדעת כיצד להעביר את המידע באופן משכנע וברור. אז איך עושים את זה? להלן המדריך המלא.

עמידה מול קהל: כך תעשו זאת  

אחד הפחדים הגדולים ביותר של כל אחד מאיתנו הוא כמובן לעמוד מול קהל. אפילו באיגוד הפסיכולוגים העולמי הגדירו עמידה מול קהל כפוביה, ולכן חשוב להתגבר על הפחד ולנהל אותו. למעשה, בכל שלב אנו עשויים לעמוד מול קהל – בין אם אנחנו במסגרת העבודה או במסגרת של אירוע משפחתי. הרצון להעביר נאום משכנע, ברור וסוחף הוא מנת חלקם של רבים, ולכן חשוב לזכור כי בסופו של דבר מדובר במיומנות אותה ניתן לרכוש ואף לשדרג עם הזמן. אז איך עושים את זה? להלן המדריך המלא.

רכישה של ציוד הגברה

 המפתח לנאום מוצלח מתחיל בראש ובראשונה מרכישה של ציוד הגברה. עם ציוד הגברה איכותי תוכלו להעביר את המסר שלכם בקול רם וברור, אלמנט בסיסי בהעברת נאום. אנו זוכרים לא מעט מקרים בהם נואמים הפסיקו את הנאום באמצע כתוצאה מציוד הגברה לא איכותי, ולכן המבוכה אשר נלוות עשויה להוביל לבלבול ולחרדה גדולים עוד יותר. מדובר בפרמטר משמעותי, ועל כן בחרו את ציוד ההגבר הטוב ביותר בעבורכם ובהתאם למקום בו אתם עתידים לנאום.

הכנת הנאום מראש

חשוב לכתוב לעצמכם את הנאום על דפים, ולעבור עליהם במהלך הנאום. הדגישו את החלקים החשובים לכם כמו גם חלקים שאתם חושבים שבהם יהיה לכם קושי, וחזרו עליהם מספר פעמיים. עמדו מול המראה וחזרו על הנאום כמה וכמה פעמיים. מומלץ לקחת בן או בת משפחה לצורך קבלת ביקורת בונה, וזאת מתוך מטרה לשפר את הנאום ולהעביר אותו בצורה הטובה ביותר.

קצב דיבור קבוע

למעשה, חלק מהחרדה הנלוות לנאום מול קהל מתבטאת במהירות דיבור. זכרו לשמור על קול יציב ורגוע, ואל תחששו לקחת הפסקה לנשימה. בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה