4 דברים שלא ידעתם על חולדות

4 דברים שלא ידעתם על חולדות

חולדות

חולדות נחשבות לחיות מאד חכמות ואף מתוחכמות. יש להן זיכרון מצוין, הן זוכרות היכן היו ומה היה בכל מקום ובהתאם לכך, הן שוקלות את צעדיהן הבאים. 

כאשר החולדה נעה במרחב או בבתים, תמיד קיים בה החשד שינסו לתפוס אותה באמצעות מלכודות ולכן היא מאד נזהרת, מביטה בחשדנות כלפי חפצים שונים ושומרת על עצמה מאד, כדי לא להיתפס. 

לוכד חולדות 

לוכד חולדות כמו איתי הלוכד חולדות מודע להתנהלות של החולדות ולכן הוא מבקש במקרה שמתגלה חולדה בבית, לסגור באופן מידי את כל הדלתות וכל החלונות כדי שהיא תישאר סגורה בבית. החשש הוא שאם היא תצא היא תחזור למחרת שוב לבית זה, כדי למצוא מזון. לכן המטרה היא לקרוא ללוכד חולדות מיומן אשר יודע לתפוס אותה בעזרת ידיו בלבד, הוא יניח אותה בשלב הראשון בקופסה מאווררת ולאחר מכן יסיע אותה למקום מרוחק וישחרר אותה במקום המתאים עבורה, כך שהיא תשהה במחילות ומחוצה להן. 

יכולותיה של החולדה 

החולדה מסוגלת לטפס לגובה, כך היא נעה בתוך הבית מהרצפה כלפי מעלה ומחפשת את הפתח הקרוב כמו החלון ודרכו יוצאת החוצה. כאשר היא חשה בסכנה, היא מוצאת מקום מסתור מצוין בין ארונות או בנישות חבויות, כדי שאף אחד לא ימצא אותה וכאשר נראה לה שהשטח פנוי היא פורצת בריצה ובורחת. 

ההתנהגות של החולדה אינה צפויה (קראו בהרחבה), היא יכולה להיות נינוחה ופתאום לבצע מעשה חד ולכן רק לוכד חולדות מומחה אשר מכיר מצוין כל תרחיש אפשרי, מסוגל לתהות על צעדיה הבאים לפי ריחות שהיא משאירה וסימנים של שתן וצואה המובילים למיקומה. על פי מידע זה, הוא מכנן את מעשיו כדי ללכוד ולשחרר אותה באופן הומאני לטבע. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה