מסך ירוק

מסך ירוק

מסך ירוק

היום ניתן למצוא מסך ירוק כמעט בכל סטודיו המתמחה בצילומי וידאו. רוב הסרטים שאנו צופים בהם ורוב הסדרות שאנו מכורים אליהן, משתמשים בטכנולוגיה הכוללת שימוש במסך ירוק, ראו באתר https://www.virtuals.tv.

. מדובר למעשה על רקע ירוק שעליו מצטלמים השחקנים. לאחר סיום הצילומים, הוידאו עובר עריכה באמצעות תוכנות דיגיטליות מתקדמות. תוכנות אלו מסוגלות לזהות בקלות את הצבע הירוק של המסך, היות והוא נבדל לחלוטין מצבע הגוף או מצבע הבגדים של השחקנים. ברגע שניתן להפריד בקלות בין השחקנים לבין המסך הירוק, ניתן להחליף את המסך בכל סוג של תוכן. ניתן למשל להכניס רקע של ים סוער, טורנדו משתולל או יער פראי וקסום. למעשה זוהי דרך נוחה, מהירה ומשתלמת כלכלית לצלם מגוון עצום של סצנות מסובכות ומורכבות. 

מסך ירוק – כיצד ניתן להשתמש בו נכון?

חשוב להבין כי למרות כל היתרונות של השימוש במסך הירוק, ישנו צורך להבין כיצד בדיוק יש לעבוד עמו. למשל, מי שיבחר לצלם על רקע מסך ירוק, אך לא יטרח לסדר נכון את התאורה, עלול לגלות בשלב העריכה כי ההפרדה בין השחקנים למסך אינה פשוטה במיוחד. כמו כן, יש צורך לדעת כיצד בדיוק למקם את המצלמה, במטרה להשיג צילום אידיאלי והפרדה מושלמת של הרקע מהמצולם. לכן חשוב לעבוד עם חברה מקצועית ואמינה שמתמחה בתחום, היות וזוהי הדרך היחידה להגיע לתוצאות ברמה הגבוהה ביותר. רק חברה מסוג זה תדע לדאוג לתאורה אחידה ורכה, אשר מאפשרת שימוש אידיאלי במסך הירוק. כמו כן, חברה מסוג זה תדאג תמיד להשתמש במסך תקין ונטול פגמים, על מנת להבטיח רקע טבעי שישתלב בצורה מושלמת במצולם.

לסיכום, מסך ירוק מהווה אחד מהגורמים החיוניים ביותר עבור תעשיית הטלוויזיה ותעשיית הסרטים של היום. חשוב רק לדעת כיצד להשתמש בו נכון.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה