יום המא"ה

יום המא"ה

יום המא

יום המא"ה הינו יום מיון, איתור והתאמה שמועבר על ידי צה"ל עבור מועמדים לשירות צבאי. המטרה של היום הזה, היא לבחון ולהכיר בצורה טובה יותר את המועמדים, במטרה להציע להם את התפקידים המתאימים ביותר ליכולות ולכישורים שלהם. מדובר על יום ארוך, מורכב ולא פשוט, שמצריך הכנה מתאימה וגישה נכונה, במטרה לצלוח אותו בצורה האפקטיבית ביותר. מומלץ לקחת את היום הזה בצורה הרצינית ביותר, היות והוא מהווה פקטור חשוב, עבור כל מי שמעוניין לשרת בתפקיד משמעותי ומעניין בזמן השירות הצבאי שלו. אומנם מדובר על יום מיון שאינו מוגדר כחובה, אך כל מי שמתכנן על תפקיד מאתגר שיוכל לממש את הפוטנציאל שלו, חייב להשקיע את הזמן והמאמץ ביום המיון, ולא להקל ראש בנושא של הכנה ליום המאה. כמובן שמי שיודע בוודאות שהוא יבחר בתפקיד קרבי, יכול לוותר על יום המיון, היות והמיון מתבצע אך ורק לתפקידים עורפיים.

כל הסיבות לגשת ליום המא"ה ולהשקיע בו

קודם כל, חשוב לזכור כי אין לכם מה להפסיד. כל מי שיגיע ליום המיון, יוכל להראות לצבא את כל היתרונות שלו ואת כל התכונות החיוביות שלו. בצורה כזו, ניתן למעשה להגדיל בצורה משמעותית את איכות התקפידים שיוצעו לכם, ולשפר את השירות הצבאי. מדובר על גורם הרבה יותר משפיע מאשר הצו הראשון, היות והמועמדים עוברים מבחר רחב של מבחנים שונים, שנועדו לבחון את היכולות האישיות שלהם. לכן חשוב להשקיע גם בהכנה מתאימה ליום הזה, היות ומי שיזלזל או לא ייקח את המבחנים בצורה רצינית, עלול לפגוע בסיכויים שלו להתקבל לתפקיד איכותי ומעניין. כדאי לציין כי מדובר על יום מיון שלא יכול לפגוע בסיכויים שלכם, אלא רק לשפר אותם. מדובר למעשה על יום בונוס, שיכול לספק מבחר נאה של תפקידים נוספים, מעבר לאלו שהייתם זכאים להם כתוצאה מהמיונים בצו ראשון. 

לסיכום, יום המא"ה הינו יום מיונים לפני צבא, שנועד לאפשר לצבא להכיר את המועמדים שלו. המטרה היא לבחון את האופי של המועמדים, על מנת לספק לכל אחד סביבה המתאימה לאישיות שלו. בנוסף, המבחנים בוחנים את יכולת ההדרכה, הפיקוד, הניהול, עבודת הצוות והיכולות הטכניות של המועמדים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה