פחד מקהל – יש מה לעשות

פחד מקהל – יש מה לעשות

1968712-min

פחד קהל עלול לשתק אדם שאמור לדבר מול משתתפים רבים ולכן יש לנקוט כמה דרכים כדי להקל על מי שאמור להציג מצגת או להעניק מידע לנוכחים בחדר הישיבות או באולם.

פחד מקהל – יש מה לעשות

יש כמה דרכים שמסייעות מאד כדי לפוגג את התחושה של הפחד מקהל. הדברים אינם מסתדרים ביום אחד אך בלימוד נכון ובהקניית הרגלים חדשים, הדברים יסתדרו עם הזמן.

טיפים להרגלים חדשים לפני המפגש עם הקהל

  • להיות ערוכים כראוי למפגש, לשנן היטב את החומר ולתרגל את העמידה מול הקהל כולל אמירת התוכן.
  • חשוב להיות נינוחים ורגועים ולכן כדאי שכל אדם יבצע את הפעולות המתאימות לו ביותר כדי ליצור שלווה, במדיטציה, תרגילי ספורט או נשימות בקצב הנכון.
  • כדי להפיג חרדות טבעיות שקיימות, כדאי לחשוב באופן חיובי.
  • ארוחה מזינה יוצרת גם היא בטן רגועה וכך מסייעת למצב הכללי.
  • מתחילת ההרצאה רצוי לדבר בטבעיות, ליצור אינטראקציה נעימה עם הקהל ועם כל העיניים שמופנות כלפי המרצה. ברגעים מסוימים, כדאי למרצה להסיט את תשומת הלב ממנו ולהעבירו לקהל, כדי ליצור משחק שמרתק אותם והוא חלק מהחוויה כולה.

קורסים להפגת פחד מקהל

בנוסך לכך קיימים כמה קורסים שמטרתם להפיג את החרדות ואת החששות בדרכים קוגניטיביות מוצלחות. במהלך הקורס לומדים את הדרך לקבלת המחויבות, את יצירת ההנאה מהעברת ההרצאה ומיגור הפחד להיכשל בהעברת המידע ובהרצאה בכלל.

אחת הבעיות המרכזיות היא המבוכה שאופפת את המרצה והפחד מחיצי הביקורת שיופנו אליו בתום ההרצאה ודבר זה מוביל לפחד הקהל.

הקורסים מסייעים צעד אחר צעד בכמה דרכים טיפוליות וברוב המקרים נוצרות הבנה מהותית והשפעה רוחבית, שמובילות לכך שעוצמתו של פחד הקהל נחלש.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה