רישוי עסקים צעד אחרי צעד

רישוי עסקים צעד אחרי צעד

רישוי עסקים

קבלת רשיון לעסק נראית סבוכה בין טפסים ובדיקות אבל היא אפשרית ותוכל לראות שעל רוב הדברים כבר חשבת מראש. בטיחות המקום מפני פריצות, למשל, היא משהו שכבר בדקת וכך ההיבט המשטרתי של הרישוי יעבור בקלות. גם הדרישות של המשרד לאיכות הסביבה בדרך כלל נבדקו מראש ואם יש לך חנות למוצרי תינוקות אז לא בחרת למקם אותה ליד נגריה שמעלה אבק. יוצא שדווקא בתחום הסבוך של רישוי עסקים אתה תראה עין בעין יחד עם הרשויות את הדרישות שלהן. 

יש עסקים שהרישוי שלהם קל כמו חנות לממכר שעונים. אין בעלי חיים, אין תרופות ותנאי המשטרה מיותרים כיוון שבעל העסק כבר ידאג לבטיחותו. היבט מרכזי של עסק כזה יהיה נגישות ואם יש מדרגה בכניסה לחנות אז תהיה חובה לבנות רמפה חלקה עבור בעלי מוגבלויות. שאר תנאי הנגישות בחנות הזו יהיו אינטרס של הבעלים ולכן הוא יציב, למשל, תצוגת שעונים גם בגובה נמוך, כמו שהוא עושה עבור ילדים. 

רישוי עסקים בהיבט של איכות סביבה

חנות שעניינה בעלי חיים, כמו מכירת אוכל של חיות מחמד, יכולה להוות מטרד לא קטן לחנויות שבסביבתה וכאן אנחנו נראה שאיכות סביבה אינה רק משהו בקנה מידה עולמי אלא גם בקנה מידה של מרכז מסחרי קטן. באופן טבעי, חנות כזו יוצרת לכלוך שעלול להביא אל המקום מכרסמים, למשל ואם יש במרכז המסחרי מעבדה, אז סביר שבהליך הרשיון לעסק, תידרש הגנה על המעבדה. במקרה כזה, גם אם לא יתקבל רשיון כלל, ייצא רישוי עסקים הליך צודק ומתחשב. 

סוף מעשה במחשבה תחילה

בחירת מקום העסק צריכה לקחת בחשבון את ההתחשבות בעסקים הקיימים במקום וכאן, רישוי עסקים הופך מנטל בירוקרטי לכלי מיון שמסייע לבעל העסק להגן על עצמו מראש מפני ויכוחים מיותרים עם החנויות הקיימות. ההליך הזה יוצר, בסופו של דבר, התאמה של העסק למיקום ובכך מעלה, בעצם, את הסיכויים שלו להרוויח וליצור קהל לקוחות יציב וטוב, תוך קבלת תמיכה מן העסקים שסביבו. לתהליך הזה יש יתרון שיווקי. 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה