טיפול פסיכולוגי לדתיים

טיפול פסיכולוגי לדתיים

טיפול פסיכולוגי לדתיים

הציבור הדתי הוא לא שונה מהציבור הכללי בכל מה שקשור לצרכים הנפשיים כמו גם הפיזיים. גם הם עשויים למצוא את עצמם זקוקים לעזרה של איש מקצוע מתחום בריאות הנפש. אך חשוב לדעת כי בעוד וכאשר מדובר בבריאות הגוף, אין ממש הבדל בבחירת הרופא מהבחינה המגזרית ולא משנה אם הרופא המטפל יהיה יהודי, חילוני, דתי או בכלל ערבי, הרי שבבריאות הנפש זה ממש לא כך. שם חובה לשים לב לבחירה של איש המקצוע על מנת שהטיפול שהמטופל יקבל יהיה טיפול נכון ומתאים.

טיפול דתי לאדם הדתי

אז זה לא שיש באמת דבר כזה טיפול פסיכולוגי לדתיים, כי טיפול נפשי פסיכולוגי חייב להיות בראש ובראשונה טיפול מקצועי. אך מעבר לכך חושב מאוד לתת את הדעת להתאמה של הטיפול לאדם המטופל בהתאם להשקפת עולמו ולאורח חייו, רק אם הטיפול יהיה מותאם הוא אכן יוכל להעניק את מלוא התועלת.

לא כולם מודעים לחשיבות של הדבר והם לא שמים דגש על ההתאמה של המטפל מבחינת האופי ומבחינת אורח החיים שלו. על כן הם לוקחים את המטפל שמציע להם זמינות גבוהה, מחיר טוב ואפילו טיפול איכותי אך כל היתרונות הללו מתבררים כלא אפקטיביים כלל. כי אם המטפל לא מכיר באמת את האופי של המטופל והוא לא מחובר להשקפת עולמו הוא פשוט לא יכול לתת את הטיפול הנכון.

טיפול מקצועי ואפקטיבי

אז נראה כי הדברים מובנים. על מנת שהטיפול יהיה מוצלח הוא חייב להיות מותאם היטב למטופל. אך ברור כי המקצועיות היא זו שחייבת להיות במקום הראשון, זאת על מנת שאכן אפשר יהיה להעניק למטופל את מה שהוא באמת צריך, רק כך הוא יזכה לשוב לעצמו.

> קראו גם על טיפול פסיכולוגי באינטרנט!

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה