משכנתא ללא הון עצמי- האם זה מסוכן

משכנתא ללא הון עצמי- האם זה מסוכן

1832195-min

לא מעט ישראלים חשים כיום כי לעולם לא יצליחו לרכוש דירה לצורך מגורים וזאת בשל העובדה שבשנים האחרונות מחירי הדירות בארץ רק הולך ועולה. זוגות צעירים רבים חוזרים לגור אצל ההורים שלהם בכדי לנסות לחסוך כסף לרכישת דירה וכן, לא מעט ישראלים תוהים האם ניתן לרכוש דירה ללא הון עצמי? ובכן, מדובר בשאלה חשובה אשר חשוב לבחון את התשובות שלה היטב, על מנת להכריע בנושא, במידה ואתם אכן חושבים על רכישת דירה ללא הון עצמי.

מהן הנחיות בנק ישראל לגבי הון עצמי ברכישת דירה?

בהתאם להנחיות של בנק ישראל, זוגות צעירים וכן רוכשי דירה ראשונה, חייבים לגייס לפחות 25 אחוזים הון עצמי מסכום הדירה שהם מעוניינים לרכוש. כלומר, אותם אנשים יוכלו לקבל עד 75 אחוזים של הון עצמי מערך הנכס שלהם. משקיעים יכולים לקבל כמשכנתא עד 50 אחוזים מערך הנכס ובעלי דירה ומשפרי דיור יכולים לקבל עד 70 אחוזים מערך הנכס כהלוואת משכנתא. ניתן לרכוש כיום דירה ללא הון עצמי באמצעות משכון דירת ההורים, כאשר הלווה ייטול בנטל תשלומי המשכנתא. אפשרות נוספת היא לקחת הלוואה מגופים פיננסיים שונים כמו חברות מימון, חברות אשראי ועוד אם זאת, חשוב מאוד לזכור שמדובר על הלוואה שיש בה סיכון משמעותי. אופציה נוספת היא לקחת הלוואה על חשבון הכספים שנצברו לזכות הלווה בקרן הפנסיה או בקרן ההשתלמות שלהם וזאת בכדי לגייס את ההון העצמי הנדרש לרכישת הדירה. כמו כן, ניתן לרכוש במסגרת תכנית דירה למתכן את ההנחה המדוברת במסגרת ההון העצמי.

האם יש סיכונים ברכישת דירה ללא הון עצמי?

חשוב מאוד לדעת שיש סיכונים ברכישת דירה ללא הון עצמי. הסיכונים העומדים על הפרק הם: קושי לעמוד בהחזרים החודשיים אשר יהיו גבוהים מאוד, החזר חודשי גבוה במיוחד, סכנה גבוהה למינוף יתר ועוד. לכן, בטרם אתם בוחרים בהלוואה ללא הון עצמי, חשוב מאוד לבחון את הדברים בצורה רצינית, כאשר האופציה הטובה ביותר לבחון את הדברים היא באמצעות מומחים בתחום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה