כל מה שחשוב לדעת על חישוב ציון הפסיכומטרי

כל מה שחשוב לדעת על חישוב ציון הפסיכומטרי

חישוב ציון הפסיכומטרי

רוצים לדעת איך חישוב ציון הפסיכומטרי מתבצע? הגעתם למקום הנכון, כי כאן תקבלו את ההסבר המלא!

הייחודיות של הפסיכומטרי

כולנו מכירים את המבחנים בבית הספר, שמטרתם היא לבדוק עד כמה אנו בקיאים בחומר מסוים ובמקצוע מסוים. אבל בשונה ממבחנים אלו, מטרתו של המבחן הפסיכומטרי היא בעיקר לבדוק את יכולות הלמידה של הנבחן בתחומים שונים ולכן, במקום להתמקד במקצוע אחד, הוא בוחן שלושה תחומים במקביל.

מבנה המבחן הפסיכומטרי

כאמור, המבחן הפסיכומטרי בודק את יכולות הלמידה בשלושה תחומים: אנגלית, חשיבה מילולית וחשיבה כמותית. כמו כן, לבחינה הפסיכומטרית יש חלק נוסף של מטלת כתיבה. היות שכך, גם חישוב ציון הפסיכומטרי הוא מורכב יותר מחישוב הציון של מבחן רגיל, אליו אנו מורגלים מימי לימודינו בבית הספר.

איך מתבצע חישוב ציון הפסיכומטרי

היות שהבחינה מורכבת משלושה חלקים עיקריים של אנגלית, חשיבה מילולית וחשיבה כמותית, הציון הסופי הוא ציון משוכלל של שלושת החלקים. כלומר, כל אחד מהחלקים משפיע, לטובה או לרעה, על שני החלקים האחרים וביחד הם יוצרים את הציון הסופי.

לא על התשובות לבדן

הבדל נוסף בין מבחן רגיל לבין המבחן הפסיכומטרי הוא, שהציון מושפע גם מהציונים של שאר הנבחנים שנבחנו באותו המועד, בו אתם נבחנתם וגם של נבחנים ממועדים קודמים. כלומר, הציון של המבחן הפסיכומטרי ממש לא תלוי רק בכם ובכמות התשובות הנכונות שלכם, אלא גם של הנבחנים האחרים. מה שהופך את החישוב של הציון הסופי למורכב עוד יותר!

אז איך בכל זאת אפשר לחשב?

היות שכאמור, חישוב ציון הפסיכומטרי הינו מורכב ומן הסתם, לאף אחד מאתנו אין את כל הפרטים הנחוצים לצורך החישוב – ההישגים של הנבחנים האחרים, לא ניתן לחשב באופן עצמאי את הציון הסופי והמדויק. יחד עם זאת, בהחלט באפשרותכם לעשות חישוב ולדעת, פחות או יותר, איפה אתם עומדים. 

את החישוב הזה ניתן לעשות באמצעות מחשבוני פסיכומטרי, אותם ניתן למצוא ברשת האינטרנט, ולקבל מושג, גם אם הוא חלקי, לגבי התוצאות הצפויות לכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון

יונית לוי-נחשון מעבירה סדנאות, הרצאות וחוגים בכל רחבי הארץ לצורך התנהלות פיננסית נכונה וכלכלת הבית. יונית היא בעלת תואר שני בתחום מנהל עסקים מאוניברסיטת בר-אילן, ובעלת מספר תעודות בתחום ייעוץ השקעות וכלכלה. בזמנה הפנוי היא מקדישה את זמנה לכתיבת מאמרים בנושאי צרכנות, קריירה ועוד

השארת תגובה